Připravili jsme pro vás kvíz vysoké obtížnosti. Budete potřebovat především logické uvažování a dobrou prostorovou orientaci. Na obrázku vidíte kostku, ze které vypadl trojrozměrný výřez. Vaším úkolem je doplnit jednu z šesti možných krychliček zpět. Pozor! Všechny hodiny musí být stejné.
Ještě vám úkol ztížíme tím, že máte na vyřešení minutu. Váš mozek se dostává do časového stresu. 99% lidí správnou odpověď tak rychle nenajde. Pokud se to nepovede, nezoufejte, klidně si čas prodlužte, dokud se nedoberete správného výsledku. Jedná se o hru a hlavním účelem je, abyste se pobavili. Hodně štěstí, pusťte se do luštění.
Co se děje ve vaší hlavě, když řešíte tento kvíz?
Při luštění tohoto kvízu se v mozku děje velké množství procesů zahrnujících různá mozková centra a mechanismy přenosu informací. Nejprve se při pohledu na obrázek aktivuje vizuální kortex v zadní části mozku a zpracovává vizuální informace. Následně předává informace do dalších částí mozku, jako je prefrontální kortex a parietální lalok, kde dochází k dalšímu zpracování údajů a vytváření logických spojení.
Prefrontální kortex v přední části mozku hraje klíčovou roli při rozhodovacích procesech, plánování a řešení problémů. Prefrontální kortex se snaží pochopit zadání a najít řešení. Hodnotí možné varianty a představuje si, jak krychli doplnit. Parietální lalok v horní části mozku je zodpovědný za prostorové vnímání a orientaci. Vytváří trojrozměrnou reprezentaci.
Během tohoto procesu dochází k přenosu informací mezi různými částmi mozku prostřednictvím neuronů a jejich synapsí. Neurony jsou základní stavební jednotky nervového systému, které komunikují prostřednictvím elektrických a chemických signálů. Tyto signály se přenášejí mezi neurony prostřednictvím synapsí, což jsou spojení mezi neuronem a jinými buňkami.
Sympatický nervový systém je součástí autonomního nervového systému a zodpovídá za naše reakce na stres. Aktivuje stresové hormony – adrenalin a kortizol,
které zvyšují tepovou frekvenci, krevní tlak a způsobují další změny v těle. Tyto změny mohou být v některých případech užitečné, protože mohou zlepšit naši bdělost a schopnost soustředit se na úkol. Nicméně, časový stres může také způsobit, že nervozita rozptýlí myšlenky a sníží výkon.
Povedlo se vám úkol vyluštit? Pokud ne, nebo si nejste jisti, správné řešení najdete zde:
POKUD SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S DOPLŇOVÁNÍM LOGICKÝCH ŘAD Z KOSTEK DOMINA.