Středa, 18 prosince, 2024

Bleskový zábavný IQ test. Přeskup sirky tak, aby nerovnice vyšly. Jen 2% nejchytřejších to zvládnou do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, co prověří vaši inteligenci a logické myšlení. Jedná se klasickou hru se sirkami. Na obrázku vidíte tři nerovnice složené ze sirek. Vaším úkolem je přesunout VŽDY JEN JEDNU zápalku tak, aby všechny nerovnice byly pravdivé.

- Reklama -

Úkol to není jednoduchý a ještě máte časový limit půl minuty. Pokud se vám nepodaří zadání vyřešit v takto šibeničním termínu, nezoufejte. Rozhodně nejste jediní a klidně si dopřejte více času. Ostudo není ani vzít si k ruce tužku a papír.

Pokud se vejdete do časového limitu, můžete si gratulovat. Vaše matematická inteligence je v pásmu skutečně vysokého nadprůměru. Jste skvělí!

Správné řešení najdete na konci článku. Pusťte se do luštění, přejeme jasnou mysl a pevné nervy!

Co všechno se dá hrát s „obyčejnými“ sirkami.

Hry s krátkými dřevěnými tyčinkami patří mezi nejstarší a mnohé se dochovaly dodnes. Historie her se sirkami (resp. dřevěnými tyčinkami) sahá až do starověkého Egypta, kde se hrála hra známá jako Senet. Byla oblíbená především mezi faraony a bohatými Egypťany. Hráči museli přesouvat tyčinky po hrací desce o 30 polí a snažit se dostat své kameny na konec hrací plochy. Hra byla doplněna o symboliku a mystiku, což dodávalo hře ještě větší půvab.

Další starodávné hry založené na principu přesouvání malých dřevěných tyček jsou například indická hra Pachisi nebo čínská hra Fanorona. Pachisi, známá jako „hra císařů“, byla populární mezi indickou aristokracií. Hráči museli přesouvat své tyčinky po hrací desce a snažit se dosáhnout cílového pole. Fanorona je hra, kterou hráli lidé na Madagaskaru již v 15. století. Hráči zde museli „požírat“ tyčky soupeře. Na střídačku se skákalo přes soupeřovy tyčinky, podobně jako to dnes děláme v šachu či dámě.

V Evropě se hry se malými dřívky rozšířily v 18. století. Například francouzská Solitaire nebo anglická hra Patience byly velmi populární. Byly založené na přesouvání tyčinek na hrací desce, kde hráč musel dosáhnout určité kombinace. Tyto hry se staly oblíbenými mezi ženami, které se jimi zabavovaly v domácnosti.

V 20. století se hry se sirkami staly populární i mezi muži. Vznikly nové, zaměřené na taktiku a strategii. Mezi nejznámější patří asijská hra Go. Go je velmi komplexní hra, která vyžaduje dlouhodobou strategii a přemýšlení. Hráči se snaží ovládnout co největší část hrací desky. Je podobně složitá jako šachy, jen má pouze dva druhy žetonů – černé a bílé. Původně se hrála s delšími dřívky. V současné době je populární spíše verze s oválnými kameny.

Se sirkami se dá velmi dobře hrát i stará hra Shogi, známá jako „japonský šach“. Hraje se na 9×9 hrací desce a je založená na přesouvání kamenů s různými funkcemi. Hráči se snaží dostat soupeřovu královnu (označovanou jako „general“).

V posledních letech se hry se sirkami staly populární i v online světě. Existují webové stránky, které nabízejí možnost hrát tyto hry s ostatními hráči z celého světa.

Hry se sirkami jsou skvělým způsobem, jak si zlepšit své logické a strategické schopnosti. Navíc jsou skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Sirky máte vždy po ruce. Ať už zvolíte klasické nebo moderní online hry, bude to určitě skvělá zábava a výzva pro vaše mozkové buňky.

Povedlo se vám dojít ke správnému řešení rychle? Pokud ano, gratulujeme. Pro kontrolu, zde je řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.

Co ukázalo 15 minut hraní nového Indiana Jonese: Důraz na příběh, skvělá grafika. Hráči budou muset zapojit mozek

Jen máloco dokáže probudit staré vzpomínky tak jako návrat oblíbeného hrdiny, který po léta inspiroval filmové i herní nadšence. To a mnohem víc dokázala nová ukázka hry Indiana Jones and The Great Circle, na níž pracují Bethesda Softworks spolu se studiem MachineGames.

Zápas Mikea Tysona a Jakea Paula má zvláštní pravidla

Tento víkend se oči sportovního světa upřou na AT&T Stadium, kde se odehraje boxerský duel, který slibuje vzrušení i neobvyklá pravidla.

Vyberte si embrya s nejvyšším intelektuálním kvocientem: Kontroverzní praxe americké společnosti

Vědecký pokrok nebo nebezpečná hra s osudem lidstva? Americká společnost Heliospect Genomics přináší bohatým párům možnost zjistit IQ jejich budoucích dětí ještě před jejich narozením.
- Reklama -