Sobota, 25 května, 2024

Gurning: Nejošklivější sport na světě, při kterém přihlouple křivíte tvář

Mohlo by vás zajímat

O tomhle sportu jste možná ještě nikdy v životě neslyšeli. Přesto se v něm pořádá i mistrovství světa. A v Británii je gurning už celé desítky let docela slušně populární, i když se mu často přezdívá nejošklivější sport na světě.

- Reklama -

Není divu. Tahle sportovní disciplína se totiž naprosto vymyká všem známým sportům, jaké jste kdy viděli. Principem tohoto sportu je podle wikipedie extrémně pokřivený a zvláštní výraz obličeje. Ten se v angličtině nazývá gurn, což je zároveň i sloveso, které popisuje tuto činnost. Typický „gurn“ spočívá ve vysunutí spodní čelisti co nejvíce dopředu a nahoru a zakrytí horního rtu spodním rtem.

Gurning: Jak vlastně vznikl nejošklivější sport na světě?

Podle serveru TopEndSports.com se má za to, že „gurning vznikl v roce 1297 na krabích trzích v Egremontu ve Velké Británii.“ Celá tahle „soutěž“ spočívá v tom, že soutěžící se prostě tváří co nejošklivěji.

Web mirror.co.uk pak doplňuje další požadavky na případně zájemce o tohle sportovní vyžití, že „soutěžící musí prostrčit hlavu koňským obojkem a „vrčet jako pes, tvářit se divoce, a stahovat výraz obličeje“.

Z výše uvedeného ja jasné, že největší výhodu v tomto sportu mají ti, kteří nemají zuby. Díky chybějícím zubům mohou čelistmi pohybovat dále nahoru a výraz svého obličeje tak lépe „narovnají“ do požadovaného tvaru.

Mistrovství světa v gurningu

Mistrovství v tomhle sportu se každoročně odehrává v Británii na veletrhu Egremont Crab Fair and Sports. Jak už víte, právě tady tento sport v roce 1267 vznikl. Což z místního veletrhu jen tak mimochodem dělá jeden z nejstarších veletrhů na světě.

Na svém webu veletrh informuje, že každoročně pořádané mistrovství v sobě jedinečným způsobem kombinuje starobylé a tradiční akce s moderními atrakcemi.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -