Sobota, 20 dubna, 2024

Zlatá pravidla, kterých byste se měli držet při každé hádce s partnerkou

Mohlo by vás zajímat

Hádkám se, stejně jako nevyhnutelnému chození na záchod, v lidských vztazích nevyhnete. Jsou nepříjemné a nepohodlné, ale jsou nedílnou součástí společnosti. Proto se hodí, když víte, jak se správně hádat.

- Reklama -

Hádky často rychle eskalují a připomínají výbuch sopky, ze které létají další a další kusy hořící lávy. A zanechávají všechny frustrované. V rámci těch nejbližších vztahů se konflikty ještě vyostřují. Pár slov od babičky, neshody s bývalkou o předplatné na Netflixu nebo ukradené nádobí mohou zažehnout požár. I požár lesa totiž začíná malou jiskrou.

Hádku nelze vyhrát bez poškození vztahu

Hádky však nemusí být pokaždé jen bitvy, které je třeba vyhrát. Místo toho, abyste se upínali na to, že máte pravdu, zvažte, zda není lepší spíš udělat správnou věc. V tomto způsobu myšlení spočívá klíč k růstu a uklidnění napjatých vztahů.

Jak říkala Alexandra Christo: „Válku nemůžete vyhrát – může ji jen někdo prohrát“. Angažování se v hádce pouze za účelem prokázání vlastní převahy proto vede často k něčemu, co označujeme jako Pyrrhovo vítězství – tedy vítězství, které nám nic nepřinese. V případě hádek ve vztahu je to ale horší – vaše vítězství v hádce totiž často vztah poškozuje. Raději se ptejte sami sebe: „Chci mít pravdu, nebo udělat správnou věc?“.

Podobný posun v myšlení je náročný proces. Nevzdávejte se proto, když vám změna myšlení nevyjde ze dne na den. Přeprogramovat vlastní reakce vyžaduje čas a trpělivost. Vyvarujte se názoru, že zdržet se prosazování vlastního názoru může v druhých lidech vyvolat pocit, že přiznáváte porážku.

Věci, které je třeba mít na paměti

Pamatujte, že skutečné vítězství spočívá v nalezení řešení, které upevní pouto.
Uvědomte si, že to nejste vy proti druhé osobě. Jste to vy dva, kteří se spojili proti problému. Přijměte tuto perspektivu a hledání cesty z hádky bude o dost jednodušší.

Povrchní podněty odvádějí pozornost od hlubších emocí. Hádky často pramení z pocitů nedocenění, zanedbávání nebo nedostatku lásky. Chcete-li účinně řešit základní problémy, vytvořte bezpečný prostor pro komunikaci. Pokládejte zásadní otázky: „Jak se cítíš a proč?“ nebo „Co vlastně chceš?“. Prozkoumejte emoce a přání a odhalte společné touhy.

Myslete tedy vždy na to, že cílem není vzájemný boj, ale spolupráce proti problému. Zapojení do boje o moc udržuje neshody. Raději hledejte společné řešení, ať hořká chuť neshody zmizí nadobro z vašeho života a nahradí ji sladké řešení zdánlivě neřešitelného a pevnější spojení s partnerkou.

Zdroj:

counselling-directory.org.uk, healthista.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -