Sobota, 20 dubna, 2024

TikTok dal lidem 6. jazyk lásky: Co to je a jak jím „mluvit“

Mohlo by vás zajímat

Nejspíš jste už slyšeli o pěti dosud známých jazycích lásky – jsou to skutky služby, darování, fyzický dotek, kvalitní čas a slova potvrzení. Nedávno se ale na TikToku stal virální nový koncept v oblasti jazyků lásky, tzv. šestý jazyk lásky: „cítit se poznaný“. Ten nabízí nový pohled na prohlubování vztahů mezi partnery.

- Reklama -

„Cítit se poznaný“ se od ostatních jazyků lásky odlišuje tím, že klade důraz na důvěrnou přítomnost, hluboké porozumění a reflexi jedinečných vlastností našeho partnera. Přesahuje rámec bezprostředních gest a vyžaduje skutečné ocenění a přijetí naší partnerky takové, jaká skutečně je. Tento koncept momentálně nachází odezvu u mnoha lidí, kteří se v dnešní společnosti často cítí osamělí a nepochopení, protože reaguje na potřebu skutečného porozumění a spojení.

Naučte se naslouchat

Vytvoření bezpečného a jistého prostoru ve vztahu je podle šestého jazyku lásky klíčové a „pocit, že nás druhý opravdu zná“, hraje při jeho dosažení zásadní roli. Když máme pocit, že nám partnerka rozumí, můžeme otevřeně komunikovat bez obav z odsouzení nebo odmítnutí. Umožňuje to hlubší úroveň zranitelnosti a podporuje prostředí, ve kterém mohou být oba skutečně sami sebou. Znamená to přitom hlavně porozumět partnerovým zvláštnostem, snům a všemu mezi tím.

Pochopení a poznání někoho z romantického hlediska vyžaduje čas a úsilí. Cennou dovedností při budování tohoto porozumění je především aktivní naslouchání. Pozorným nasloucháním a kladením promyšlených otázek získáme vhled do partnerčiných myšlenek, emocí a prožitků. Díky tomu se pak budeme v uvažování o ní více vyhýbat vlastním domněnkám. Je ale potřeba věnovat čas skutečnému pochopení partnerčina úhlu pohledu je pro podporu hlubokého vztahu zásadní.

Nepodceňujte poznámky

Vyjádření šestého jazyka lásky vyžaduje věnovat pozornost drobným detailům, na kterých naší partnerce záleží. Začlenění těchto preferencí a zkušeností do našich interakcí se pak stává projevem skutečné péče a investice do jejího blaha, díky čemuž se cítí být vnímaná a oceňovaná. Již v počátečních fázích chození se můžeme snažit vyjádřit tento jazyk lásky tím, že projevíme zájem a budeme se vyptávat na její záliby, zážitky a zkušenosti.

Využívání nástrojů, jako jsou upomínky, seznamy a záznamy v kalendáři, nám může pomoci udržet si pořádek a pamatovat si důležité detaily o partnerce, což posílí společné pouto. Tím by se využití konceptu „cítit se známý“ mělo zužitkovat nejlépe. Pěstování vztahu, v němž se oba partneři cítí skutečně poznáni a pochopeni, je mocným způsobem, jak posílit sdílenou lásku a spojení.

Zdroj:

capetownetc.com, Guardian

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -