Sobota, 20 dubna, 2024

Podle studie jsou plešatí muži vnímáni jako inteligentnější, dominantnější a atraktivnější

Mohlo by vás zajímat

S přibývajícím věkem lidé získávají cennou moudrost a finanční stabilitu, ale mohou se také potýkat s fyzickými problémy, jako je vypadávání vlasů. Není ale žádný důvod toho litovat. Plešatí muži jsou vnímaní více než pozitivně.

- Reklama -

Mužská plešatost je běžným onemocněním, které postihuje 66 % mužů ve věku 35 let a 85 % mužů ve věku 55 let. Ačkoli mít plnou hlavu vlasů může být žádoucí, plešatost lze také bez problémů přijmout. Místo snahy zakrýt vypadávání vlasů může holení zbývajících vlasů ušetřit čas i peníze a dokonce i zlepšit vzhled.

Plešatění nebo holení všech vlasů je společností vnímáno jako pozitivní věc. Podle Dr. Franka Muscarella z Barryho univerzity na Floridě jsou plešatí muži často posuzováni jako inteligentnější, dominantnější a přitažlivější než muži s plnou hlavou vlasů. Aby pochopil, proč plešatost jako rys u lidí přetrvává, provedl Dr. Muscarella se svým týmem studii, jejímž cílem bylo zjistit, jak lidé vnímají plešaté muže. Účastníci v ní měli hodnotit skupinu mužů ve čtyřech kategoriích: fyzická atraktivita, agresivita, pocit klidu a sociální zralost. Tyto kategorie zahrnovaly faktory, jako je čestnost, inteligence a společenské postavení.

Bez vlasů vypadáte čestněji

Výsledky ukázaly, že ve srovnání s muži s divokou hřívou vlasů byli holohlaví muži hodnoceni lépe v oblasti inteligence, dominance a celkové atraktivity. Kromě toho byli holohlaví muži bráni také jako čestnější, společensky vyspělejší a méně agresivní.

Je tedy zřejmé, že výzkum doktora Muscarelly ukazuje, že navzdory tomu, že plešatost je považována za negativní rys, může být ve skutečnosti výhodou, pokud jde o to, jak lidé vnímají a hodnotí muže. To poukazuje na skutečnost, že vnímání a postoje lidí k plešatosti se mohou lišit a že to ovlivňuje sociální a kulturní kontext, ve kterém žijeme.

Vnitřní nejistotu zlepší lepší péče o sebe

Stojí za zmínku, že plešatění nezmění člověka samotného, ale může změnit vnímání okolí. A je důležité si uvědomit, že sebevědomí, pozitivní přístup a celková péče o sebe mohou každému dodat pocit atraktivity a dominance bez ohledu na jeho fyzické rysy.

A ačkoli dochází při plešatění dochází k mírnému poklesu vnímané fyzické atraktivity, pozitivní vnímání v ostatních oblastech to zcela převažuje. Kromě toho stojí za zmínku, že některé populární osobnosti, jako je Jason Statham, jsou v Hollywoodu i přes svou plešatost a nižší postavu považovány za vysoce atraktivní. Tak proč si z něj nevzít příklad.

Zdroj:

thegentlemansjournal.com, hornet.com, yahoo.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -