Úterý, 23 července, 2024

Podle studie jsou plešatí muži vnímáni jako inteligentnější, dominantnější a atraktivnější

Mohlo by vás zajímat

S přibývajícím věkem lidé získávají cennou moudrost a finanční stabilitu, ale mohou se také potýkat s fyzickými problémy, jako je vypadávání vlasů. Není ale žádný důvod toho litovat. Plešatí muži jsou vnímaní více než pozitivně.

- Reklama -

Mužská plešatost je běžným onemocněním, které postihuje 66 % mužů ve věku 35 let a 85 % mužů ve věku 55 let. Ačkoli mít plnou hlavu vlasů může být žádoucí, plešatost lze také bez problémů přijmout. Místo snahy zakrýt vypadávání vlasů může holení zbývajících vlasů ušetřit čas i peníze a dokonce i zlepšit vzhled.

Plešatění nebo holení všech vlasů je společností vnímáno jako pozitivní věc. Podle Dr. Franka Muscarella z Barryho univerzity na Floridě jsou plešatí muži často posuzováni jako inteligentnější, dominantnější a přitažlivější než muži s plnou hlavou vlasů. Aby pochopil, proč plešatost jako rys u lidí přetrvává, provedl Dr. Muscarella se svým týmem studii, jejímž cílem bylo zjistit, jak lidé vnímají plešaté muže. Účastníci v ní měli hodnotit skupinu mužů ve čtyřech kategoriích: fyzická atraktivita, agresivita, pocit klidu a sociální zralost. Tyto kategorie zahrnovaly faktory, jako je čestnost, inteligence a společenské postavení.

Bez vlasů vypadáte čestněji

Výsledky ukázaly, že ve srovnání s muži s divokou hřívou vlasů byli holohlaví muži hodnoceni lépe v oblasti inteligence, dominance a celkové atraktivity. Kromě toho byli holohlaví muži bráni také jako čestnější, společensky vyspělejší a méně agresivní.

Je tedy zřejmé, že výzkum doktora Muscarelly ukazuje, že navzdory tomu, že plešatost je považována za negativní rys, může být ve skutečnosti výhodou, pokud jde o to, jak lidé vnímají a hodnotí muže. To poukazuje na skutečnost, že vnímání a postoje lidí k plešatosti se mohou lišit a že to ovlivňuje sociální a kulturní kontext, ve kterém žijeme.

Vnitřní nejistotu zlepší lepší péče o sebe

Stojí za zmínku, že plešatění nezmění člověka samotného, ale může změnit vnímání okolí. A je důležité si uvědomit, že sebevědomí, pozitivní přístup a celková péče o sebe mohou každému dodat pocit atraktivity a dominance bez ohledu na jeho fyzické rysy.

A ačkoli dochází při plešatění dochází k mírnému poklesu vnímané fyzické atraktivity, pozitivní vnímání v ostatních oblastech to zcela převažuje. Kromě toho stojí za zmínku, že některé populární osobnosti, jako je Jason Statham, jsou v Hollywoodu i přes svou plešatost a nižší postavu považovány za vysoce atraktivní. Tak proč si z něj nevzít příklad.

Zdroj:

thegentlemansjournal.com, hornet.com, yahoo.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -