Úterý, 23 července, 2024

Nejzajímavější nové hry tohoto roku představené na Gamecomu 2022

Mohlo by vás zajímat

Poprvé po třech letech se v Kolíně nad Rýnem odehrál hráčský festival Gamescom 2022. V posledním srpnovém týdnu na něj dorazilo zhruba 265 000 lidí. Velké skupiny herních fandů si užívaly vzájemné společnosti, převlékaly se za své oblíbené herní postavy a hlavně objevovali spoustu úžasných nových her. Které byly ty nejlepší?

- Reklama -

THE CALLISTO PROTOCOL

Vzpomínáte si na Dead Space? The Callisto Protocol, nový sci-fi horor od spolutvůrce tohoto ceněného titulu, vypadá naprosto fantasticky. Příběh se odehrává v roce 2320, kdy je hlavní hrdina Jacob Lee uvězněn ve věznici Black Iron a ocitne se v cestě mimozemské invazi. Dvanáctiminutové čerstvé video ukázalo Jacoba, jak se utkává s několika mimozemskými stvořeními známými jako biofágy, z nichž jedno se po stěnách a podlaze prohání děsivým způsobem připomínajícím Lickera z Resident Evil.

SONIC FRONTIERS

Kdo by neměl rád hry se Sonicem? Mezi klasiky se už dávno zařadily některé 2D i 3D tituly s touto známou postavou. Sonic Frontiers zaujal. Po několika méně úspěšných letech to Sega s tímto otevřeným 3D prostředím (neboli „otevřenou zónou“), stromem dovedností a spoustou nových pohybů vyhrála. Skutečnost, že Sonic působí svižně i na své nejnižší úrovni, potěší ještě víc než bossové s hlavami velikosti mrakodrapů nebo úrovně Cyberspace, které se chovají jako samostatnější klasické etapy.

LIE OF P

Lies of P od nezávislého vývojářského studia Round8 Studio je hra, která si na Gamescomu skutečně ukradla většinu pozornosti. Každý, kdo hrál Bloodborne, okamžitě pozná titul, který volně vychází z nadčasového příběhu o Pinocchiovi. Naprosto bláznivé prostředí hry je ponurým protipólem barevné disneyovské interpretace, na kterou jsme všichni zvyklí. Tohle rozhodně stojí za pozornost!

DEAD ISLAND 2

Hra Dead Island byla poprvé představena v roce 2014. Teď se vrací do otevřeného světa Los Angeles. Zabíjení povalečů na pláži v Santa Monice vypadá jako opravdový zážitek a třešničkou na dortu je smrtící klaun, který se vysmívá ze stínů. Rozhodně zabijácká odreagovačka!

Zdroj:

digitaltrends.com, nme.com, ign.com, fragster.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -