Sobota, 20 dubna, 2024

Nejzajímavější nové hry tohoto roku představené na Gamecomu 2022

Mohlo by vás zajímat

Poprvé po třech letech se v Kolíně nad Rýnem odehrál hráčský festival Gamescom 2022. V posledním srpnovém týdnu na něj dorazilo zhruba 265 000 lidí. Velké skupiny herních fandů si užívaly vzájemné společnosti, převlékaly se za své oblíbené herní postavy a hlavně objevovali spoustu úžasných nových her. Které byly ty nejlepší?

- Reklama -

THE CALLISTO PROTOCOL

Vzpomínáte si na Dead Space? The Callisto Protocol, nový sci-fi horor od spolutvůrce tohoto ceněného titulu, vypadá naprosto fantasticky. Příběh se odehrává v roce 2320, kdy je hlavní hrdina Jacob Lee uvězněn ve věznici Black Iron a ocitne se v cestě mimozemské invazi. Dvanáctiminutové čerstvé video ukázalo Jacoba, jak se utkává s několika mimozemskými stvořeními známými jako biofágy, z nichž jedno se po stěnách a podlaze prohání děsivým způsobem připomínajícím Lickera z Resident Evil.

SONIC FRONTIERS

Kdo by neměl rád hry se Sonicem? Mezi klasiky se už dávno zařadily některé 2D i 3D tituly s touto známou postavou. Sonic Frontiers zaujal. Po několika méně úspěšných letech to Sega s tímto otevřeným 3D prostředím (neboli „otevřenou zónou“), stromem dovedností a spoustou nových pohybů vyhrála. Skutečnost, že Sonic působí svižně i na své nejnižší úrovni, potěší ještě víc než bossové s hlavami velikosti mrakodrapů nebo úrovně Cyberspace, které se chovají jako samostatnější klasické etapy.

LIE OF P

Lies of P od nezávislého vývojářského studia Round8 Studio je hra, která si na Gamescomu skutečně ukradla většinu pozornosti. Každý, kdo hrál Bloodborne, okamžitě pozná titul, který volně vychází z nadčasového příběhu o Pinocchiovi. Naprosto bláznivé prostředí hry je ponurým protipólem barevné disneyovské interpretace, na kterou jsme všichni zvyklí. Tohle rozhodně stojí za pozornost!

DEAD ISLAND 2

Hra Dead Island byla poprvé představena v roce 2014. Teď se vrací do otevřeného světa Los Angeles. Zabíjení povalečů na pláži v Santa Monice vypadá jako opravdový zážitek a třešničkou na dortu je smrtící klaun, který se vysmívá ze stínů. Rozhodně zabijácká odreagovačka!

Zdroj:

digitaltrends.com, nme.com, ign.com, fragster.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -