Sobota, 20 dubna, 2024

První díl Zaklínače se vrátí v nové podobě, oznámil CD Projekt Red

Mohlo by vás zajímat

Chystá se remake prvního Zaklínače. Hru vytvoří společnost CD Projekt Red na Unreal Enginu 5.

- Reklama -

V polské firmě Fool’s Theory už pilně pracují zkušení profesionálové ze série Zaklínač na remaku prvního dílu. Hra je nyní v rané fázi výroby. CD Projekt Red, firma, která dělala prvního Zaklínače, si nad vývojem drží kompletní tvůrčí dohled.

Remake Zaklínače je momentálně známý pod kódovým označením „Canis Majoris“, které je v souladu s politikou společnosti CD Projekt Red v oblasti pojmenovávání her na základě astronomie a v překladu znamená „obrovský pes“, což je zajímavý způsob, jak charakterizovat Geralta z Rivie.

„Zaklínač je místem, kde to pro nás, pro společnost CD Projekt Red, všechno začalo. Byla to vůbec první hra, kterou jsme vytvořili, a tehdy to pro nás byl velký okamžik. Vrátit se na toto místo a předělat hru, aby ji mohla zažít další generace hráčů, nám připadá stejně velké, ne-li větší,“ řekl Adam Badowski, vedoucí studia CD Projekt Red.

Kromě Zaklínače se chystá i upravená verze Cyberpunku 2077

„Spolupráce s Fool’s Theory na tomto projektu je stejně vzrušující, protože někteří lidé z této společnosti se již dříve podíleli na hrách Zaklínače. Dobře znají zdrojový materiál, vědí, jak moc se hráči na remake těšili, a vědí, jak se dělají neuvěřitelné a ambiciózní hry. A i když bude nějakou dobu trvat, než budeme připraveni se o hru podělit, vím, že to čekání bude stát za to.“

V aktualizaci strategie společnosti CD Projekt Red ze začátku tohoto měsíce, která obsahovala plán obsahu pro vylepšení téměř kompletně zrekonstruovaného Cyberpunku 2077, se „Canis Majoris“ zmínil vůbec poprvé. Tvůrci Zaklínače nyní také prozradili, že kromě příběhu pro jednoho hráče bude součástí nové hry Zaklínač i multiplayerová složka.

Zaklínač letos slaví 15. výročí od svého prvního vydání v říjnu 2007. Série pokračovala několika pokračováními a za celou dobu se prodalo celkem 65 milionů kopií této hry. Kromě remaku Zaklínače pracuje společnost CD Projekt Red také na Zaklínači 4, který vyjde nejdříve v roce 2025.

Zdroj:

gamespot.com, thewitcher.com, thegamer.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -