Sobota, 20 dubna, 2024

Nejlepší strategie na PC: Těchto 5 her pořádně prověří vaše logické schopnosti

Mohlo by vás zajímat

V nejlepších strategických hrách na PC si každý najde to své, ať už dáváte přednost tahové taktice, nebo dobré RTS.

- Reklama -

Velké strategické hry jsou rostoucím subžánrem strategických her, které obvykle pokrývají rozsáhlá historická období (nebo ve sci-fi hrách čas) a mají mnoho složitých vrstev, kterými se hráči musí pohybovat. Nejde jen o to založit tenhle důl nebo vyhrát tuhle válku; musíte také vybudovat infrastrukturu, stanovit pravidla a dlouhodobě dohlížet na vnitřní dynamiku.

Mezi žánry strategie a taktiky je těsná hranice. Řízení všech složek války, jako je shromažďování energetických zdrojů a stavění základen nebo vojsk, je ve strategických hrách běžnou povinností. Nádherným příkladem jsou hry StarCraft. Naproti tomu taktické hry se často zaměřují na pohyb jednotek a další aspekty vedení války. Dobrým příkladem tohoto žánru je hra Gears Tactics. Hry v každé kategorii mohou probíhat v reálném čase nebo v tahových režimech.

Které hry jsou tedy momentálně mezi strategiemi největší výzvou?

Crusader Kings III

Hra vyšla v září 2020. Navazuje na úspěšné Crusader Kings II z roku 2011. Předpokladem je, že dobře spravujete osobu a její rodinu, stejně jako království nebo národ, což odlišuje tuto sérii od ostatních velkých strategických her.

Dostáváte nakonec pod kontrolu celou řadu osob, od nejnižších hrabat až po krále králů, a máte za úkol zajistit jejich trvalou nadvládu a úspěch na pozadí středověké Evropy.

StarCraft II: Legacy of the Void

Třetí a poslední rozšíření StarCraft II je vynikajícím způsobem, jak uzavřít příběh strategie v reálném čase od společnosti Blizzard, a perfektním způsobem, jak začít hrát jednu z nejnáročnějších a zároveň nejvděčnějších videoher, které kdy byly vytvořeny.

Legacy of the Void na rozdíl od předchozího rozšíření StarCraft II nevyžaduje, abyste vlastnili některou z předchozích edic hry. Je zcela nezávislé. Legacy of the Void je jednou z nejlepších PC her, které kdy byly vytvořeny, pokud vezmete v úvahu její rozmanitý příběh pro jednoho hráče, krásné filmové zpracování a nové kooperativní funkce přátelské k noobům.

Desperados III

Tým Mimimi Games se k ní postavil se stejnou elegancí jako ke své předchozí taktické mlátičce Shadow Tactics, přestože návrat série Desperados byl nečekaný. Úžasná, obtížná akční hra na kolové bázi, která skvěle vystihuje vzhled a atmosféru Divokého západu, se jmenuje Desperados 3.

Její přitažlivost stojí na všem, co v tomto žánru dobře funguje – například postavy s fascinujícími schopnostmi, více možností, jak přistupovat k jednotlivým překážkám, a přiměřená obtížnost – a ještě si k tomu přidejte dobře zpracovaný a poutavý příběh.

Age of empires IV

Real-time strategii Age of Empires IV vytvořila společnost Relic Entertainment a vydala ji společnost Xbox Game Studios. Jedná se o čtvrtou základní hru Age of Empires, která využívá nejnovější verzi enginu Essence Engine společnosti Relic. Hra je zasazená do postklasického věku, podobně jako Age of Empires II. Hra začíná v pozdním středověku a trvá až do raného novověku (kolem roku 1550).

Civilization 6

Civilization 6 je nejnovějším dílem série, která je považována za jednu z nejlepších tahových strategií. Řídíte a usměrňujete vzestup celé civilizace od doby kamenné až po informační věk.

Díky novým prvkům, jako je probíhající technologický a kulturní výzkum, výběr 20 vůdců, z nichž každý má své vlastní cíle, a mnoha cestám k vítězství, se můžete zapojit do několika taktických strategií a herních stylů. Nedávno vydané rozšíření Gathering Storm (pouze jedno z mnoha DLC) navíc přidává systém klimatických změn, který pro vaši expandující civilizaci představuje nové obtíže.

Zdroj:

pcgamesn.com, pcmag.com, gamesradar.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -