Pondělí, 15 dubna, 2024

Proč kouření trávy nutí člověka přemýšlet do hloubky? Oddělujeme fakta od fikce

Mohlo by vás zajímat

Je to otázka, která dlouho vrtala hlavou jak huličům, tak vědcům: proč tráva pomáhá myslet do takové hlubky? Pokud jste se totiž někdy přistihli, že jste se po požití trochy marihuany ztratili v myšlenkách, nejste v tom sami. Čím to však je, že tato rostlina má tak hluboký vliv na naše myšlenky a vnímání?

- Reklama -

Abychom na tuto otázku odpověděli, musíme se blíže podívat na vědecké poznatky o konopí. Psychoaktivní složka marihuany, která je zodpovědná za její účinky měnící mysl, se nazývá THC neboli tetrahydrokanabinol. Když se THC dostane do těla, interaguje s endokanabinoidním systémem, skupinou receptorů, které se nacházejí po celém těle a které hrají roli v řadě fyziologických procesů, včetně bolesti, chuti k jídlu a nálady.

Někteří vědci se domnívají, že THC může ovlivňovat čelní lalok mozku, který je zodpovědný za řadu funkcí včetně rozhodování, řešení problémů a abstraktního myšlení. To by mohlo vysvětlovat, proč se u některých lidí pod vlivem THC zvyšuje introspekce a touha po hlubším přemýšlení. Je však důležité si uvědomit, že účinky konopí se mohou u jednotlivých osob značně lišit. Někteří lidé mohou pociťovat úplně jiné účinky, například změněné vnímání, změny nálady nebo zvýšený pocit uvolnění.

Marihuana pomůže v myšlení, ne v činech

Ale co ti, kteří tvrdí, že jim kouření trávy pomáhá dosáhnout jejich snů a naplno rozvinout jejich potenciál? Bohužel pro tuto myšlenku existuje jen málo vědeckých důkazů. Ačkoli marihuana může mít některé potenciální terapeutické přínosy, je důležité si uvědomit, že může mít také negativní vedlejší účinky, zejména pokud je užívána ve velkém množství nebo jedinci, kteří na ni nejsou zvyklí. Takže spoléhat se na marihuanu jako na berličku k dosažení svých cílů není udržitelný ani zdravý přístup.

Až se tedy příště po kouřové seanci přistihnete, že jste ztraceni v myšlenkách, můžete THC poděkovat za to, že vás na tuto introspektivní cestu vzalo. Jen nezapomeňte na opatrnost a dbejte na své individuální reakce na tuto rostlinu. A nezapomeňte, že i když vás tráva může přimět k hlubokým myšlenkám, je nakonec na vás, abyste tyto myšlenky proměnili v činy a uskutečnili své sny.

Při zkoušení kouření je třeba být opatrný

Závěrem lze říci, že důvodem, proč tráva vyvolává hluboké myšlenky, je přítomnost THC v rostlině. A ačkoli někteří lidé mohou pod vlivem THC pociťovat zvýšenou introspekci a touhu po hlubším přemýšlení, je důležité si uvědomit, že účinky konopí se mohou u jednotlivých osob značně lišit.

V konečném důsledku je na každém jednotlivci, aby se rozhodl, zda marihuanu bude užívat, či nikoliv, a aby tak činil zodpovědně. Ať už jste zkušený hulič, nebo zvědavý začátečník, vždy je dobré mít na paměti vlastní reakce na rostlinu a při experimentování s konopím postupovat opatrně.

Zdroj:

nationalpost.com, merryjane.com, maxim.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -