Sobota, 25 května, 2024

Car Petr III. Ruský zažil v dětství týrání, v dospělosti zažaloval myš za zničené hračky

Mohlo by vás zajímat

Ruský car Petr III. miloval hraní s vojáčky, měl s nimi i noční rituál. A jednou se dozvěděl, že mu jeho milované hračky rozkousala krysa.

- Reklama -

Budoucí car Petr III. se narodil jako Karl Peter Ulrich v roce 1728 v německém Kielu. Jeho matka byla dcera ruského krále Petra Velikého a otec synovcem švédského krále Karla XII. Původně se mělo za to, že Petr je předurčen k tomu, aby zdědil švédský trůn, nikoliv ruský. Jenže osud to nakonec celé zařídil jinak.

Mladý Petr měl velmi nešťastné dětství. Jeho vychovatel byl krutý, sadistický muž a Petr byl velmi špatný student. Děsivá kombinace! Budoucího cara sice hodně zajímalo umění, ale propadal téměř ve všech učebních předmětech. V důsledku toho zažil během svých dětských let bití, často hladověl a celkově s ním zacházeli špatně. Kruté zážitky z dětství z něj později udělali podivnou odrůdu psychopata.

Šílený muž se slabostí pro vojenství

V 11 letech Petr osiřel a o pár let později se jeho plány do budoucna úplně změnily. Jeho bezdětná teta z matčiny strany, ruská carevna Alžběta, si ho vybrala za svého nástupce. Přestěhoval se do tehdejšího hlavního města Ruska, Petrohradu.

Zřejmě i díky pochroumanému dětství provázelo Petra šílenství celý život. Podle všech dostupných svědectví byl tenhle ruský král strašidelný, zlovolný a jeho chování hraničilo s šílenstvím.

Jeho žena ho ve svých pamětech popsala jako neschopné, hrubé lidské dítě a opilce, který se nehodil k tomu, aby vládl říši. A také jako muže, který si nepřál nic jiného než hrát si s hračkami nebo se převlékat za generála.

Pro krysu nachystal car Petr III. malou šibenici

Do vojenského oblečení nutil i své služebnictvo. Někdy nutil car Petr III. i svou ženu, aby se převlékla za vojáka, aby mohl předstírat, že je generál. Podroboval ji při svých hrách náročnému vojenskému výcviku. Když ho tahle kratochvíle přestala bavit, bil své lovecké psy. Přesto je ale snad jasné, jak moc lpěl na svých vojáčcích, se kterými si hrál.

Když bylo Petrovi pětadvacet let, zjistil, že dva z jeho vojáčků mají rozkousané hlavy. V záchvatu vzteku chytil krysu, kterou považoval za viníka a postavil pro ni malou šibenici. Nařídil vojenské slyšení s tím, že krysa porušila „vojenský zákon“. Krysu postavili před řádný vojenský soud a odsoudili k pověšení za krk. Po smrti zůstala tři dny vystavena na veřejnosti jako odstrašující příklad toho, jak dopadají ti, co poruší zákony.

Zdroj:

https://historythings.com/historys-nutcases-peter-iii-of-russia/

https://www.thevintagenews.com/2018/06/04/peter-i-catherine-the-great/

https://www.biography.com/news/catherine-the-great-peter-iii-marriage

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -