Sobota, 20 dubna, 2024

V Itálii vyvinuli skutečného Iron-mana

Mohlo by vás zajímat

Skupina italských vědců z Istituto Italiano di Tecnologia v Janově našla způsob, jak přimět jednoho ze svých robotů létat jako marvelovský superhrdina Iron Man.

A zatímco robotické společnosti jako Boston Dynamics stále vyrábějí humanoidní roboty, kteří chodí šokujícím způsobem po každém povrchu, kromě písku, existují samozřejmě omezení pro použití bipedálního pohybu.

- Reklama -

Inženýři z Italského technologického institutu (IIT) v Janově chtějí tato omezení odstranit a vybavit humanoidního robota podobného dítěti tryskovými motory, aby mohl létat, píše dailymail.co.uk.

A možná i pomáhat zachraňovat lidi při přírodních katastrofách. Pojďme se proto podívat, co italském robotovi iCub zatím víme.

Létající robot? Díky raketám snadno

Icub sice zatím vypadá tak trochu jako strašidelné monstrum z hororu, ale ve skutečnosti chce tento budoucí létající robot hlavně pomáhat.

Robotické systémy v dlaních iCuba mu umožní ovládat sílu a směr, když se bude přibližovat vzduchem pomocí pohonných raket.

Skromné rozměry iCuba – měří kolem jednoho metru – a jeho pohonné schopnosti mu umožní dostat se do míst, kam se lidé nebo drony nedostanou. Tam by mohl hledat přeživší.

Výbavou italský iCub připomíná brnění Iron Mana. Zbroji, kterou nosí představitel komiksové postavy Marvelu Tony Stark, jehož na filmovém plátně ztvárnil Robert Downey Jr., se totiž iCub svým způsobem věrně podobá.

Robot přístupný všem

Tým pracoval na vývoji robota podle webu republicworld.com zhruba 15 let a pojmenoval ho iCub. Robot iCub je postaven na platformě s otevřeným kódem a budou na něm moci pracovat vývojáři z celého světa.

Zatím stojí již 40 takových robotů, kteří jsou v laboratořích v zemích, jako je Japonsko, Singapur, Čína, USA a různé další evropské země. Robot je velký asi jako pětileté dítě, a je vybaven kůží celého těla obsahující senzory, které mu pomáhají lépe komunikovat s okolím.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -