Pondělí, 15 dubna, 2024

5 extra zdravých ryb, které byste měli zařadit do svého jídelníčku

Mohlo by vás zajímat

Chcete posílit své zdraví? Pak byste podle odborníků měli zvážit konzumaci těchto pěti druhů ryb, které doporučují pro jejich vysokou výživovou hodnotu.

- Reklama -

Ve světě zdravého jídla existuje potravina, která je plná kvalitních libových bílkovin a lidé ji často vyhledávají: ryby. Ne všechny druhy ryb jsou ale stejné, ať už jde o chuťové rozdíly nebo konzumační dopad na lidské zdraví. Některé ryby mají prostě větší potenciál nám prospět než jiné. A proto by měl každý, kdo se pokouší jíst zdravěji, vyzkoušet některý z těchto pěti nejvýživnějších druhů ryb.

Drobné, ale mocné sardinky

První na našem seznamu jsou sardinky. Navzdory své velikosti mají v 85 gramové porci obsah téměř 2 000 mg srdci prospěšných omega-3 mastných kyselin. To ale není všechno – sardinky obsahují také více vápníku než sklenice mléka a mají i vysoký obsah vitaminu D, který má údajně protizánětlivé účinky.

Oblíbený losos

Další zdravá prospěšnou rybou je všemi oblíbený losos. Jedna porce lososa obsahuje více než 20 gramů bílkovin a více než 1000 mg omega-3 mastných kyselin. Losos je navíc dobrým zdrojem selenu, nezbytného minerálu, který se podílí na metabolismu hormonů štítné žlázy a reprodukčním zdraví.

Úhoř: Záhadné unagi

Podle Grace Derochy, národní mluvčí Americké akademie pro výživu a dietetiku, má unagi neboli úhoř údajně víc nenasycených mastných kyselin než kterýkoli jiný mořský tvor. Podle Derochy by omega-3 mastné kyseliny v úhořovi mohly přispívat ke zlepšení krevního tlaku, snížení hladiny cholesterolu a udržení zdravých kostí.

Základní surovina každého supermarketu

Tuňák je známý především z plechovek ze supermarketů, ale jde o velmi zdravou rybu, která je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vitamin D a selen. Odborníci doporučují vybírat raději tuňáka pruhovaného nebo konzervované světlé druhy než tuňáka bílého nebo velkookého, protože ten může obsahovat vysoké množství rtuti. To se ale nás Čechů moc netýká, my bereme ty tuňáky, co jsou k dispozici.

Pstruh duhový: Sladkovodní potěšení

Nakonec tu máme pstruha duhového, jediného zástupce sladkovodních ryb, který se zařadil mezi ryby nejzdravější. Tento sladkovodní tvor je skvělým zdrojem draslíku, selenu a vitaminu B6. Běžná porce pstruha poskytne více než denní dávku vitaminu B12, který je nezbytný pro tvorbu červených krvinek a dobrou funkci nervů.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -