Pondělí, 15 dubna, 2024

5 nejčastějších mýtů o hubnutí: Jaká je krutá pravda, kterou by měl znát každý chlap?

Mohlo by vás zajímat

Snaha o dokonalou postavu je běžnou touhou mnoha lidí, ale existuje několik mylných představ o tom, co je potřeba k dosažení štíhlé a svalnaté postavy. V tomto článku se budeme zabývat nejčastějšími mýty o spalování tuků. A bez obalu vám představíme fakta.

- Reklama -

MÝTUS Č. 1: TUK MŮŽETE PŘEMĚNIT NA SVALY

Často se má za to, že cvičením lze tuk přeměnit na svaly. Není tomu však tak. Tuk a svaly jsou dva odlišné typy tkání s odlišnou strukturou a funkcí. Tukové tkáně ukládají přebytečnou energii, zatímco svaly jsou aktivní tkáně, které spalují kalorie. Při cvičení je možné spalovat tuk a zároveň budovat svaly, ale to neznamená, že se jedno může přeměnit v druhé.

MÝTUS Č. 2: KARDIO TRÉNINK NEJLÉPE ODBOURÁ TUKY

Mnoho lidí věří, že kardio trénink je nejlepší způsob, jak spalovat tuk, ale ne všechny typy kardia jsou si rovny. Vysoce intenzivní kardio trénink, jako jsou sprinty nebo běhy do kopce, jsou pro odbourávání tuků vynikající. Dlouhé, pomalé, rovnoměrné tréninky jsou sice prospěšné pro aerobní kondici a zdraví srdce, ale nejsou tak účinné při spalování tuků. Dlouhé kardio tréninky totiž zvyšují hladinu stresového hormonu kortizolu v těle, který může podporovat ukládání tuků. Naproti tomu odporový trénink je jedním z nejúčinnějších způsobů spalování tuků a budování svalové hmoty. Měl by proto tvořit jádro vašeho fitness programu.

MÝTUS Č. 3: SEDY-LEHY SPALUJÍ BŘIŠNÍ TUK

Existuje rozšířená mylná představa, že provádění sedů-lehů nebo jiných cviků na břišní svaly může pomoci zaměřit se na břišní tuk. Nemůžete však ztratit tuk z určité části těla. Tuk na břiše obvykle mizí jako poslední a ke snížení celkového procenta tělesného tuku potřebujete komplexní a dobře sestavený tréninkový a výživový plán.

MÝTUS Č. 4: ZÁLEŽÍ JEN NA VÁZE

Při snaze zhubnout je snadné být posedlý číslem na váze. Je však důležité si uvědomit, že váha vypovídá pouze část příběhu. Vaše hmotnost může během dne kolísat až o 3 kg v závislosti na několika faktorech. Místo toho se zaměřte na sledování svého vzhledu a ten používejte jako měřítko pokroku. Pokud vypadáte viditelně štíhlejší, ale vaše váha zůstala zhruba stejná, je to známka toho, že jste spálili značnou část tělesného tuku a přidali svaly do své postavy.

MÝTUS Č. 5: ČASTĚJŠÍ TRÉNINK PŘINÁŠÍ LEPŠÍ VÝSLEDKY

Pravidelný trénink je sice nezbytný pro dosažení vašich kondičních cílů, ale příliš časté cvičení může být kontraproduktivní. Pokud s tréninkem začínáte, je nejlepší začít se třemi tréninky týdně, abyste dali svalům čas na zotavení a růst, než je začnete znovu trénovat. Příliš krátký odpočinek mezi jednotlivými sezeními může mít za následek přetrénování. Díky němu se budete cítit unavení, vyčerpaní a demotivovaní, a také se u vás zvýší pravděpodobnost zranění.

Lze tedy říct, že je nezbytné znát nejčastější mýty o spalování tuků, abyste se vyhnuli plýtvání časem a úsilím na neefektivní tréninky. Dodržováním dobře propracovaného fitness programu, který zahrnuje např. odporový trénink a správnou výživu, můžete dosáhnout požadovaného složení těla a zlepšit své celkové zdraví a pohodu.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -