Sobota, 20 dubna, 2024

Kulturistický trenér prozradil, jak výrazně zkrátit čas tréninku

Mohlo by vás zajímat

Milovníci fitness, kteří mají problém najít si čas na cvičení, se mohou inspirovat odbornými radami trenéra CrossFitu a trenéra funkční kulturistiky Marcuse Fillyho. Ve svém nejnovějším videu na YouTube se Filly podělil o cenné tipy, jak vytěžit z tréninku maximum za pouhých 30 minut nebo méně.

- Reklama -

Ve světě, kde je čas vzácnou komoditou, má mnoho fitness nadšenců problém vměstnat trénink do svého nabitého rozvrhu. Ale co kdyby se to dalo zařídit tak, že ze svého cvičení vytěžíte maximum za pouhou půlhodinu? Překvapivě to jde! Stačí vstoupit do mysli CrossFit atleta, který se stal trenérem funkční kulturistiky, Marcuse Fillyho. Ten totiž na svém kanálu na YouTube zveřejňuje své odborné postřehy týkající se trvalého budování síly a svalů.

Důležitá je důslednost, říká Filly

V jednom ze svých nejnovějších videí Filly nabídl cenné rady, jak si zkrátit trénink, aniž by to šlo na úkor výsledků. Důležitá je podle něj především důslednost, říká, že „jeden vynechaný trénink váš pokrok nevykolejí“, ale to, že trénujete pravidelně, je podle něj polovina úspěchu.

Pokud by někdo chtěl trénink v krátkém čase maximalizovat, Filly doporučuje tři věci.

3 pravidla úspěchu při krátkém cvičení

Za prvé zdůrazňuje důležitost přípravy, včetně zahřívací nebo aktivační rutiny, i kdyby měla trvat jen několik minut. To pomůže vašemu tělu a mozku usadit se a připravit se na práci, která vás čeká.

Zadruhé Filly radí zaměřit se spíše na silový trénink než na vysoce intenzivní tréninky, jako je klasický crossfitový trénink Fran. Doporučuje využít tuto intenzitu pro silový superset a poté odejít ze dveří s masivním napumpováním.

A konečně Filly navrhuje zakončit trénink na vysoké úrovni kvalitními svalovými kontrakcemi, například obří sadou střídající tři pohyby. Navrhuje také trénovat spíše na čas než na počet opakování a používat metodu EMOM (na minutu tréninku minutu odpočinku).

Dodržováním těchto tipů si tak můžete k maximálním výsledkům v krátkém čase dopomoci i vy. Jak říká Filly, „vemte si vybavení a jděte na to“ a nestresujte se tím, že neuděláte všechno dokonale.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -