Pondělí, 15 dubna, 2024

Cviky na břicho, co opravdu něco změní. Plus pár rad navíc, aby svaly vydržely

Mohlo by vás zajímat

S příchodem nového roku začalo mnoho mužů přemýšlet o tom, jak své tělo připravit na letní pláž. Což pro mnohé z nás znamená, že musí zapracovat na svých břišních svalech. Ale jak přesně postupovat, abyste získali tolik žádaný six-pack?

- Reklama -

V první řadě se musíte zaměřit na svůj jídelníček. Břišní svaly se dělají v kuchyni, ne v posilovně. Můžete cvičit všechny břišní svaly na světě, ale pokud budete jíst nezdravé jídlo a zpracované pochutiny, nikdy tyto svaly neuvidíte. Místo toho se zaměřte na stravu bohatou na bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy. To znamená dostatek libového masa, ořechů a semínek a zeleniny. Vyhýbejte se zpracovaným a sladkým potravinám a také rafinovaným sacharidům, jako je bílé pečivo a těstoviny.

Kromě cvičení je důležitá i strava

Kromě zdravé stravy budete muset do svého programu zařadit také nějaký druh kardiovaskulárního cvičení. Může to být běh, jízda na kole nebo plavání. Kardio pomáhá spalovat tuky, což odhalí břišní svaly, které se pod nimi skrývají. Zaměřte se na alespoň 30 minut kardio cvičení denně, 5 dní v týdnu.

Žádný trénink břišních svalů samozřejmě není úplný bez cílených cviků. Mezi nejlepší cviky na břicho patří plank, ruské twisty, sklapovačky a horolezci. U každého cviku se snažte o 3-4 série po 15-20 opakováních a kombinujte je, abyste si vytvořili ucelenou sestavu. Nezapomeňte také procvičit šikmé břišní svaly – svaly na bocích břicha – cvičením bočního planku a pomocí horolezců do stran.

Nezapomínejte na odpočinek a regeneraci

Nakonec se ujistěte, že břišním svalům dopřáváte dostatek času na odpočinek a regeneraci. Stejně jako každá jiná svalová skupina potřebují břišní svaly čas na zotavení a obnovu po tréninku. Nezatěžujte břišní svaly každý den a nezapomeňte do svého programu zařadit dny odpočinku.

Dodržováním těchto tipů a zařazením zdravé stravy, kardia a cílených cviků na břišní svaly do svého programu budete na dobré cestě k dosažení nejlepších břišních svalů ve svém životě.

Zdroj:

coachmag.co.uk, gq.com, runnersworld.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -