Sobota, 25 května, 2024

Oslava fotrovského těla: Tělesná pozitivita a mužnost v 21. století

Mohlo by vás zajímat

Pokud jste v posledních letech sledovali svět fitness a tělesné image, možná jste si všimli překvapivého trendu: vzestupu tzv. „fotrovského těla“.

- Reklama -

Rostoucí popularita „fotrovského těla“ je v posledních letech překvapivým a poněkud kontroverzním kulturním fenoménem. Pro ty, kteří tento termín neznají, je „fotříkovské tělo“ typ postavy, který se vyznačuje trochou nadváhy kolem středu těla, nedostatkem definovaných svalů a obecně uvolněnějším a pohodlnějším vzhledem. Je to typ postavy, který je často spojován s otci, kteří trochu upustili od své kondice ve prospěch trávení více času s rodinou.

Ale věc se má takhle: tělo táty už není jen pro táty. V posledních letech se z něj stal kulturní fenomén, kdy mladí muži po celém světě přijímají tento typ postavy jako symbol pozitivního přístupu k tělu a sebepřijetí.

Pomohlo hnutí za pozitivní vnímání

Co stojí za touto náhlou změnou v myšlení? Jedním z faktorů je rostoucí hnutí za pozitivní vnímání těla, které povzbuzuje lidi všech tvarů a velikostí, aby přijali své tělo a odmítli nerealistické standardy krásy, které dlouho propagovala média. Mnoho lidí už unavuje, že v médiích vidí příliš dokonalé obrazy mužů a žen upravené photoshopem, a hledají realističtější a přijatelnější vzory.

Dalším faktorem je všeobecný odklon od svalnatého, vypracovaného vzhledu, který byl dříve považován za ztělesnění mužnosti. Muži začínají přijímat komplexnější pohled na to, co znamená být zdravý a fit, a zaměřují se spíše na věci jako duševní zdraví, rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a celkovou pohodu než jen na snahu dosáhnout určitého typu postavy. Tento posun je částečně způsoben poznáním, že být extrémně svalnatý může být nezdravé a neudržitelné, a částečně touhou odklonit se od toxického mužského ideálu, který sílu ztotožňuje s agresivitou a dominancí.

Důležité je své tělo milovat, ať je jakékoli

Samozřejmě stále existuje spousta mužů, kteří usilují o dokonalý six-pack, a to je naprosto v pořádku. Různí lidé mají různé cíle a preference, pokud jde o jejich tělo, a není nic špatného na tom, když chtějí být štíhlí a vytvarovaní. Ale rostoucí obliba fotříkovského těla naznačuje, že na světě je místo pro všechny typy těl, a to můžeme všichni oslavovat.

Ať už máte tělo jako zasloužený otec, nebo svalnatější postavu, nezapomeňte své tělo milovat a být hrdí na to, jací jste. Je důležité zaměřit se na své celkové zdraví a pohodu, a ne se jen snažit zapadnout do určitého typu těla nebo tvaru. Přijměte tedy fotříkovské tělo, svaly nebo jakoukoli jinou postavu – pokud jste šťastní, zdraví a cítíte se ve své kůži dobře, na ničem jiném nezáleží.

Zdroj:

time.com, medium.com, motherhood.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -