Sobota, 25 května, 2024

Studie zjistila souvislost mezi slazenými nápoji a padáním vlasů u mladých mužů

Mohlo by vás zajímat

Nová studie z univerzity Tsinghua v Pekingu varuje, že pití sladkých nápojů může u mladších mužů vést k padání vlasů.

- Reklama -

Nová studie provedená univerzitou Tsinghua v Pekingu odhalila možnou souvislost mezi konzumací nápojů slazených cukrem a vypadáváním vlasů u mladých mužů. Studie provedla online průzkum u více než 1 000 mužů a zjistila, že ti, kteří uvedli, že pociťují vypadávání vlasů, měli tendenci konzumovat větší množství sladkých nápojů.

„Naše zjištění naznačují, že vysoká spotřeba nápojů slazených cukrem je spojena se zvýšeným rizikem vypadávání vlasů u mužů,“ uvedli vědci z univerzity Tsinghua v časopise Nutrients. „Domníváme se, že je důležité zvyšovat povědomí a poskytovat podporu při snižování spotřeby nápojů slazených cukrem mezi mladými lidmi, aby se minimalizovaly negativní zdravotní důsledky.“

Roli v padání vlasů hrají podle odbornice i další faktory

Ne všichni však se závěry studie souhlasí. Carla Huntová, manažerka vlasové kliniky Clive Hair Clinics, vyjádřila svou skepsi: „Myslím, že je trochu zavádějící přímo spojovat pouze sladké nápoje s plešatěním u mužů, protože ve hře je mnoho dalších faktorů. Genetika, stres, léky, spánkový režim a špatná strava mohou přispívat k vypadávání vlasů.“

Huntpvá dále vysvětlila, že její vlasová klinika zaznamenala trend, kdy léčbu vypadávání vlasů vyhledávají mladší klienti mužského pohlaví. „Jsme na trhu již více než 60 let a před 20 lety byl průměrný věk našich mužských klientů kolem 30 let. Nyní je to kolem 20 let. To se shoduje s výsledky výzkumu.“

Pro dobré vlasy je kromě pití nutná i dobrá strava

Přesto Huntová zdůraznila význam zdravé stravy pro udržení dobrého stavu vlasů. „Strava bohatá na bílkoviny, esenciální mastné kyseliny a správné vitaminy je pro dobrý růst vlasů nezbytná. Celkově hraje strava významnou roli při vypadávání a růstu vlasů,“ tvrdí.

Takže ačkoli studie provedená univerzitou Tsinghua možná odhalila možnou souvislost mezi konzumací sladkých nápojů a vypadáváním vlasů u mladých mužů, k úplnému pochopení složitého vztahu mezi stravou a zdravím vlasů je zapotřebí dalšího výzkumu. Což uznávají i samotní autoři.

Zdroj:

medicalnewstoday.com, 1news.co.nz, thenationalnews.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -