Sobota, 20 dubna, 2024

Jak ukončit vztah a nebýt za bezcitnou svini

Mohlo by vás zajímat

Rozchod je málokdy snadný, ale přece jen se nemusí odehrát krutým způsobem, který někomu ublíží. Pokud zatím nevíte, jak ukončit vztah a neublížit, raději čtěte dále.

- Reklama -

Způsob rozchodu závisí na vašich konkrétních zkušenostech s partnerem a žádné dva rozchody nejsou stejné. Nikdy není snadné rozloučit se s někým, koho milujete – a někdy může být rozhodnutí, jak se rozejít je často těžší než se s těmito nejistými pocity vyrovnat. Když ale víte, že konec je nevyhnutelný, je pro oba lidi nakonec horší ho odkládat. Existuje vůbec „správný“ způsob, jak ukončit vztah?

„Lidé se obvykle necítí stoprocentně jistí, když chtějí ukončit vztah,“ řekla k tomuhle tématu Casey Tannerová, certifikovaná sexuální terapeutka. „Častěji mají lidé v sobě části, které chtějí odejít, a jiné části, které chtějí zůstat.“

Důležité je zvolit správný čas

I když na rozchod možná nikdy není vhodná doba, určitě se pro něj dají najít lepší i horší situace. Špatný nápad je rozhodně třeba rozchod v den něčích narozenin. Nebo těsně předtím, než musí řešit něco důležitého v práci.

V zásadě byste měli před rozchodem promyslet, co dalšího se v životě vašeho partnera děje, a nepřidávat rozchod k nějakému už tak dost stresujícímu období. „Pokud je váš partner účetní a je uprostřed daňové sezóny – není to vhodná doba,“ prozradila jiná terapeutka, doktorka Megan Flemingová.

Stejně tak byste podle ní neměli řešit rozchod, když někdo zrovna truchlí, přišel o práci nebo se v jeho životě děje něco jiného stresujícího či tragického.

Konec oznamte nejlépe osobně

Pokud jste někdy dostali kopačky prostřednictvím textové zprávy, e-mailem nebo vás někdo rovnou vyghostoval, víte, jaké nepříjemný je pocit, když se váš blízký člověk neobtěžuje říct podobně zlou věc osobně. Je to asi nejhorší způsob, jak ukončit vztah. Proč tedy dělat totéž dalšímu člověku?

Vaše partnerka si zaslouží důstojný rozhovor tváří v tvář. Intimní prostředí je pravděpodobně lepší, ale pokud se obáváte prudké reakce, je přece jen bezpečnější veřejné místo.

Vinu vezměte raději na sebe

Ačkoli můžete po rozchodu toužit kvůli špatnému chování vašeho partnera, přisuzováním viny rozchod jen zhoršíte. Podle odborníků je proto diplomatičtější a šetrnější vyhnout se vyčítání chyb a místo toho vše vysvětlovat stylem „Já…“.

„Nemusíte rozebírat každý důvod rozchodu, ale pokud se vás na to někdo zeptá, můžete zvolit obecný důvod, kterým vysvětlíte své rozhodnutí,“ vysvětlila expertka na vztahy Paulette Shermanová. „Zatímco pro některé datující může být užitečné vědět, proč se s nimi druhá osoba rozhodla rozejít (aby to uzavřeli nebo se z toho případně poučili), jiní nemusí chtít konkrétní detaily. V tomto ohledu se můžete řídit jejich názorem.“

Zdroj:

https://www.self.com/story/how-to-end-a-relationship

https://www.brides.com/how-to-end-a-relationship-5112038

https://www.verywellmind.com/how-to-end-a-relationship-4173954

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -