Úterý, 23 července, 2024

Studie ukázala, ve kterém věku jsou muži pro ostatní nudní

Mohlo by vás zajímat

Nová studie zjistila, že většina z nás je předurčena k tomu, aby dosáhla vrcholu svého charismatu ještě předtím, než dokončí třicítku.

- Reklama -

S přibývajícím věkem většinou slábne vzrušení, nadšení i životní elén. Více podvečerů trávíte doma, bundu nosíte zapnutou, i když to třeba nevypadá dobře, a frajerské boty často nahradí praktická obuv. Ani snad nestojí za zmínku, že s přibývajícím věkem také ubývá večerů, kdy vyrazíte z mejdanu rovnou do práce nebo se koupete nazí v řece uprostřed noci.

V jakém konkrétním věku se začínáme bavit méně? Výzkum společnosti Airbnb, která se zabývá pronájmem nemovitostí, vyzpovídal přes 2 000 lidí, aby to zjistil. Kdy jsme tedy ještě zajímaví a v jakém se z nás už stávají nudní páprdové?

Muži jsou zábavní v průměru o 4 roky déle než ženy

Podle Airbnb dosahujeme „vrcholu nudy“ kolem 39 let, alespoň co se týká mužů. U žen přichází „nudná“ fáze ještě o pár let dříve, konkrétně v jejich 35 letech. Průměrný věk 37 let pak označuje bod, kdy začínáme být opravdu velmi nudní jako lidé bez ohledu na pohlaví.

Zdá se přitom, že jednou z hlavních příčin tohoto smutného a nevyhnutelného životního posunu je usazování: 15 % lidí ve věku 30 až 39 let přiznalo, že se stávají nudnější, když někoho poznají a žijí v páru. Dalších 20 % uvedlo, že jejich smysl pro dobrodružství výrazně snížil příchod dětí.

Nejzábavnější jsme ve 27 letech

Na druhou stranu průzkum ukázal, že lidé jsou nejvíce fascinující ve věku 27 let. Pozdní dvacítka, kdy ještě většinou nejsme v životě napevno usazení, ale již máme nějaké ty zkušenosti, je jakýmsi sladkým bodem mezi nezralostí a povinnostmi třicátníků.

A co ještě Airbnb zjistilo? Podle dotázaných jedinců přispívají k vaší zábavnosti a zájmu o vaší osobu následující věci:

1. Zůstáváte venku až do časných ranních hodin ve všední den

2. Nebojíte se zkoušet nové koníčky

3. Vycházíte vstříc novým přátelům

4. Klidně si spontánně objednáte dovolenou

5. Rádi si osvojujete nové dovednosti

6. Na návštěvu přítele vyrazíte klidně bez ohlášení

7. Klidně změníte zaměstnání

8. Na nákupy vyrážíte bez rozmyslu

9. Zvete lidi na rande

10. Zkoušíte nové sporty

Zdroj:

shortlist.com, Esquire, airbnb.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -