Pondělí, 15 dubna, 2024

Studie ukázala, ve kterém věku jsou muži pro ostatní nudní

Mohlo by vás zajímat

Nová studie zjistila, že většina z nás je předurčena k tomu, aby dosáhla vrcholu svého charismatu ještě předtím, než dokončí třicítku.

- Reklama -

S přibývajícím věkem většinou slábne vzrušení, nadšení i životní elén. Více podvečerů trávíte doma, bundu nosíte zapnutou, i když to třeba nevypadá dobře, a frajerské boty často nahradí praktická obuv. Ani snad nestojí za zmínku, že s přibývajícím věkem také ubývá večerů, kdy vyrazíte z mejdanu rovnou do práce nebo se koupete nazí v řece uprostřed noci.

V jakém konkrétním věku se začínáme bavit méně? Výzkum společnosti Airbnb, která se zabývá pronájmem nemovitostí, vyzpovídal přes 2 000 lidí, aby to zjistil. Kdy jsme tedy ještě zajímaví a v jakém se z nás už stávají nudní páprdové?

Muži jsou zábavní v průměru o 4 roky déle než ženy

Podle Airbnb dosahujeme „vrcholu nudy“ kolem 39 let, alespoň co se týká mužů. U žen přichází „nudná“ fáze ještě o pár let dříve, konkrétně v jejich 35 letech. Průměrný věk 37 let pak označuje bod, kdy začínáme být opravdu velmi nudní jako lidé bez ohledu na pohlaví.

Zdá se přitom, že jednou z hlavních příčin tohoto smutného a nevyhnutelného životního posunu je usazování: 15 % lidí ve věku 30 až 39 let přiznalo, že se stávají nudnější, když někoho poznají a žijí v páru. Dalších 20 % uvedlo, že jejich smysl pro dobrodružství výrazně snížil příchod dětí.

Nejzábavnější jsme ve 27 letech

Na druhou stranu průzkum ukázal, že lidé jsou nejvíce fascinující ve věku 27 let. Pozdní dvacítka, kdy ještě většinou nejsme v životě napevno usazení, ale již máme nějaké ty zkušenosti, je jakýmsi sladkým bodem mezi nezralostí a povinnostmi třicátníků.

A co ještě Airbnb zjistilo? Podle dotázaných jedinců přispívají k vaší zábavnosti a zájmu o vaší osobu následující věci:

1. Zůstáváte venku až do časných ranních hodin ve všední den

2. Nebojíte se zkoušet nové koníčky

3. Vycházíte vstříc novým přátelům

4. Klidně si spontánně objednáte dovolenou

5. Rádi si osvojujete nové dovednosti

6. Na návštěvu přítele vyrazíte klidně bez ohlášení

7. Klidně změníte zaměstnání

8. Na nákupy vyrážíte bez rozmyslu

9. Zvete lidi na rande

10. Zkoušíte nové sporty

Zdroj:

shortlist.com, Esquire, airbnb.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -