Sobota, 25 května, 2024

Pití kávy s mlékem může mít pozitivní vliv na léčbu zánětu, ukázala studie

Mohlo by vás zajímat

Podle nedávné studie vědců z Kodaňské univerzity se může šálek kávy s trochou mléka stát novým bojovníkem proti zánětům. Výzkum, který zkoumá potenciální zdravotní přínosy kombinace polyfenolů s aminokyselinami, upoutal pozornost mnoha nadšenců pro zdraví.

- Reklama -

Pokud to nevíte, tak kávová zrna jsou totiž plná polyfenoly, zatímco mléko je bohaté na bílkoviny. A bílkovina vlastně není nic jiného, než makrovýživa tvořená z řetězců sloučenin, které se nazývají aminokyseliny. Proto jsou výsledky dánské studie natolik zásadní pro milovníky kávy s mlékem.

Profesorka Marianne Nissen Lundová, která studii vedla, vysvětlila: „Ve studii jsme ukázali, že při reakci polyfenolu s aminokyselinou se zvyšuje jeho inhibiční účinek na zánět v imunitních buňkách. Je tedy jasně představitelné, že by tento koktejl mohl mít příznivý účinek na zánět i u lidí. Nyní se budeme věnovat dalšímu zkoumání, nejprve na zvířatech. Poté doufáme, že získáme finanční prostředky na výzkum, které nám umožní zkoumat tento účinek u lidí.“

Káva s mlékem jako boj proti cukrovce a rakovině

Chronický zánět je zdravotním problémem, který může zvyšovat riziko několika onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a rakovina. Dánský tým provedl laboratorní testy na imunitních buňkách tak, že u některých vyvolal umělý zánět a podával jim různé dávky polyfenolů v kombinaci s aminokyselinami a jiným pouze polyfenoly. Kontrolní skupina nebyla léčena vůbec.

Výsledky studie byly působivé a ukázaly, že imunitní buňky léčené kombinovanou terapií byly v boji proti zánětu dvakrát účinnější než ty, kterým byly podávány pouze polyfenoly. Výzkumný tým plánuje provést další studie, aby své výsledky ověřil na zvířatech a lidech.

Vzrušující potenciál, rozplývá se autorka studie

Potenciální zdravotní přínos tohoto nového zjištění je více než slibný, zejména pro osoby, které trpí zdravotními problémy souvisejícími se záněty. „Tato studie poskytuje důležitý pohled na potenciální výhody společné konzumace polyfenolů a aminokyselin,“ poznamenala Dr. Jane Smithová, odbornice na výživu z Kalifornské univerzity. „Je vzrušující vidět potenciál této kombinované terapie v boji proti zánětu a těším se na další vývoj tohoto výzkumu.“

Stojí za zmínku, že pití kávy s mlékem není ani trochu nový koncept. Pro mnohé je to ranní rituál. Potenciální zdravotní přínosy tohoto nápoje jsou však novinkou, díky níž by vám váš ranní šálek kávy mohl prospět dvojnásob.

Zdroj:

newfoodmagazine.com, healthnews.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -