Sobota, 25 května, 2024

Steve Jobs vlastní smrt urychlil netradiční léčbou rakoviny, tvrdí jeho životopisec

Mohlo by vás zajímat

Steve Jobs zemřel 5. října 2011 ve věku 56 let po boji se vzácnou rakovinou slinivky. Kdyby dostal správnou lékařskou péči dříve, mohl žít déle.

- Reklama -

Lékaři spoluzakladateli společnosti Apple Stevu Jobsovi doporučili, aby se po první diagnóze rakoviny slinivky v roce 2003 nechal co nejdříve operovat. On však zákrok odložil o devět měsíců. Proč? Chtěl se pokusit vyléčit se sám pomocí alternativních metod. A právě tohle tragické rozhodnutí nejspíš urychlilo smrt Steva Jobse v době, kdy měl ještě šanci žít.

Steve Jobs podle zpráv z médií v tomto mezidobí vyzkoušel alternativní medicínu, včetně specifické diety, aby rakovinu vyléčil. Mohlo zpoždění léčby zhoršit Jobsův stav a nakonec urychlit jeho smrt?

Doplatil na alternativní léčbu, myslí si Isaacson

Podle Waltera Isaacsona, životopisce Steva Jobse, zakladatel společnosti Apple Steve Jobs údajně začal svého rozhodnutí vzdát se potenciálně život zachraňující operace o několik let dříve litovat. Alternativní léčby včetně akupunktury, doplňků stravy a šťáv mu totiž nijak moc nepomohly. Přestože se nakonec s operací smířil a vyhledával nejmodernější experimentální léčebné postupy, k jeho záchraně už to nestačilo.

Nejspíš také proto, že Jobs zlehčoval vážnost svého stavu a všem zpočátku říkal, že se vyléčil. Léčbu podstupoval tajně, uvedl Isaacson v rozhovoru. Jobs podle Isaacsona hluboce litoval, že odkládal rozhodnutí, které mu nakonec mohlo zachránit život.

„Snažil se to léčit dietou. Chodil ke spiritualistům. Chodil na různé makrobiotické způsoby a na operaci se nedostal,“ řekl Isaacson v rozhovoru. „Myslím, že tak trochu cítil, že když něco ignorujete, když nechcete, aby něco existovalo, můžete mít magické myšlení. Hodně jsme o tom mluvili,“ dodal.

Odložená operace na záchranu života nestačila

Jobs nakonec v srpnu 2004 podstoupil operaci, při níž mu lékaři odstranili zhoubný nádor ze slinivky břišní. Už ale bylo příliš pozdě. Nemoc to nezastavilo. V letech 2008 a 2009, kdy jeho úbytek hmotnosti vyvolával v Silicon Valley a na Wall Street stále větší obavy, nejprve tvrdil, že bojuje s „obyčejným bacilem“, poté prohlásil, že má nerovnováhu hormonů. V roce 2009 vyšlo najevo, že podstoupil transplantaci jater.

Nakonec zemřel o dva roky později, 5. října 2011, ve věku 56 let.

Zdroj:

Forbes, history.com, livescience.com, allthatsinteresting.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -