Čtvrtek, 13 června, 2024

Cristiano Ronaldo podřídil úspěchu i spánek. Jeho rutinu by vydržel jen málokdo

Mohlo by vás zajímat

Útočník Manchesteru United Cristiano Ronaldo patří dlouhodobě k nejlepším na světě i díky svým postupům, které se týkají i spánku. Aby byl vždy v nejlepší fyzické kondici, chodil si pro rady za odborníkem na spánek Nickem Littlehalesem.

- Reklama -

Spánkové návyky Cristiana Ronalda jsou – jemně řečeno – velmi netradiční. Hvězdný fotbalista si totiž zdřímne hned pětkrát denně. A kdo ví, možná i díky tomu se pětinásobný držitel Zlatého míče udržel na vrcholu přes dvě dekády a vytvořil přitom řadu gólových rekordů. Jeho neobvyklé spací návyky ovšem stojí za detailnější prozkoumání. Co se tedy ještě ví, krom toho, že spí pětkrát denně? Že si musí zdřímnout vždy v poloze plodu a na čistém prostěradle.

„Zajímalo ho, o co se snažím, protože jako sportovec do sebe vždy investoval,“ řekl k tomu jeho rádce Nick Littlehales, který pracoval jako konzultant pro spánek pro několik fotbalových klubů. „Z toho, co jsem se při práci s ním naučil, vyplývá, že Ronaldo se nezajímá o módní diety, nezajímá ho kopírování ostatních. Jediné, co ho zajímá, je: funguje to pro něj?“

Osmihodinový spánek škodí, tvrdí Ronaldův poradce

A rady Nicka Littlehalese, který radí sportovcům v oblasti spánku již téměř 20 let, zřejmě fungovaly. Littlehales se přitom nijak netají svým opovržením vůči běžnému osmihodinovému spánku. Tvrdí, že vytváří nepřirozený rytmus, díky němuž je čas mezi jednou a třetí hodinou odpoledne pro kancelářské pracovníky nejméně produktivní.

Při praktikování Littlehalesovi metody tak Ronaldo nespí celou noc. Místo toho si každý den dá pětkrát šlofíka na 90 minut. Jeho noc tak probíhá rozdílně od většiny normálních lidí – po večeři, kterou mu pravděpodobně promyšleně naplánoval odborník na výživu, se prý fotbalista odreaguje s kamarádem, pak si jde v deset hodin na půl hodiny zaplavat a zdřímne si až do půlnoci. Poté relaxuje do tří hodin ráno, do půl šesté jde opět spát a pak začíná svůj den.

Co úspěšný sportovec, to jiný návyk spánku

Jenže každý to má jinak… Třeba bývalá hvězda Chelsea Michael Essien kdysi tvrdil, že k tomu, aby během zápasů podával co nejvýkonnější a nejenergičtější výkony, potřebuje spát 14 hodin denně. A tenisový velikán Pete Sampras, patnáctinásobný grandslamový vítěz, prý zase trval na tom, aby měl každý večer čisté a nové povlečení, a své ženě zakazoval, aby se ho po ulehnutí do postele jakkoli dotýkala.

Zdroj:

Independent, sportscasting.com, Sun

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -