Sobota, 25 května, 2024

Ranní rozcvička pro chlapy: Jak se správně protáhnout, abyste byli koncentrovaní a probudili své svaly

Mohlo by vás zajímat

Jste gaučový povaleč? I když máte dokonalé držení těla, dlouhé sezení je pro vaše tělo jako pomalý jed. Může zvýšit riziko mrtvice, srdečních chorob a hypertenze, abychom jmenovali alespoň některé z nich. A nezapomínejme na bolesti dolní části zad, krku a ramen. Ale přiznejme si, že pokud pracujete s počítačem, sezení je nevyhnutelné. Ale nebojte, existuje řešení – ranní rozcvička pro chlapy!

- Reklama -

Představte si ranní protažení jako šálek kávy pro vaše tělo. Probudí vaše svaly a orgány, rozproudí krev a rozproudí kyslík. A neprospívá to jen tělu, ale i mozku! Dobré protažení může nastartovat vaši koncentraci na celý den. Navíc je strečink jako osobní trenér pro váš rozsah pohybu, který vás udržuje pružné a bez zranění.

Víme, že může být těžké přidat si k náročné ranní rutině ještě jednu věc, ale věřte, že to stojí za to. A tento průvodce vám ukáže, jak to dělat správně. Rozlučte se tedy s bolestmi a přivítejte den s energií, soustředěním a připraveností na všechno.

Vyzkoušejte tyto nejlepší protahovací cviky, abyste se po probuzení cítili svěží a připravení na celý den:

Kobra

V leže na břiše s rukama pod rameny zvedněte hrudník a hlavu, zatímco pánev necháváte na zemi, zaměřte se na prsní svaly a deltové svaly.

Rozpínání hrudníku

Stojíte s nohama na šířku boků, oběma rukama uchopíte lano nebo ručník, narovnáte paže nad hlavu a spustíte je dolů za ramena a zpátky, čímž protáhnete hrudník a prsní svaly.

Protažení ramen

Dlaně sepněte před sebou a otočte zápěstími, dlaně zatlačte k nebi a vytáhněte vysoko, abyste protáhli deltové svaly, kosočtverce, trapézy a latissimus dorsi.

Kolena k hrudníku

Lehněte si na záda, přitáhněte kolena k hrudníku a držte, jemně se pohupujte pro protažení spodní části zad.

Otáčení dolní části těla

Lehněte si na záda, přitáhněte kolena k hrudníku a spusťte je na jednu stranu, zatímco otáčíte trup opačným směrem, čímž protáhnete vzpřimovače páteře, šikmé svaly a hýžďové svaly.

Kočičí hřbet

Klekněte si na všechny čtyři, s nádechem zvedněte hlavu a prohněte záda, s výdechem spusťte hlavu a zakulaťte páteř, čímž protáhnete vzpřimovače páteře a šíjové svaly.

Točení hlavou

Stůjte nebo seďte s rovnými zády a krouživými pohyby rolujte hlavou, abyste protáhli trapézy a hlavní krční svaly.

Zdroj:

mensjournal.com, fifatheproject.com, fatherly.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -