Čtvrtek, 13 června, 2024

Získejte maximální tréninkovou vzpruhu: Jak může sauna vylepšit vaši fitness cestu

Mohlo by vás zajímat

Sauny jsou již po staletí základním prvkem tréninkového režimu a těm, kteří je pravidelně využívají, přinášejí řadu fyzických i psychických výhod. Po tréninku může vstup do sauny pomoci zlepšit dobu regenerace, snížit bolestivost svalů a dokonce posílí imunitní systém.

Pokud patříte k těm, kteří rádi cvičí, možná už víte o různých výhodách, které s sebou saunování přináší – od lepšího kardiovaskulárního zdraví až po zlepšení svalové síly a pružnosti. Věděli jste ale, že přidáním saunování do potréninkové rutiny můžete tyto výhody ještě posílit? Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit využití sauny po návštěvě posilovny.

- Reklama -

Zmírňuje bolest svalů

Po intenzivním tréninku můžete pociťovat bolestivost a ztuhlost svalů, známou také jako „opožděný nástup svalové bolesti“. Teplo a vlhkost sauny mohou pomoci tyto bolesti zmírnit a zároveň podpořit krevní oběh a zmírnit zánět.

Podporuje imunitní funkce

Prokázalo se, že působení tepla při saunování zvyšuje teplotu tělesného jádra, což následně spouští tvorbu bílých krvinek. Tyto buňky hrají důležitou roli v boji proti nemocem a infekcím, takže používání sauny může pomoci posílit váš imunitní systém.

Zlepšuje regeneraci

Nejenže teplo a vlhkost sauny pomáhají zmírnit bolestivost svalů, ale mohou také pomoci vašemu tělu rychleji se zotavit po cvičení. Teplo ze sauny může pomoci zvýšit průtok krve, což může urychlit přísun základních živin a kyslíku do svalů.

Detoxikuje

Pocení je přirozený způsob, jak vaše tělo odstraňuje toxiny, a sauna je pro pocení vynikajícím prostředím. Po tréninku může vaše tělo produkovat více toxinů než obvykle, takže saunování vám je pomůže vyplavit a vy se budete cítit svěží a omlazení.

Zlepšuje kardiovaskulární zdraví

Studie také dokázaly, že saunování může zlepšit kardiovaskulární zdraví mnoha způsoby, včetně snížení rizika srdečních onemocnění a snížení krevního tlaku. Pravidelné používání sauny může také pomoci zvýšit vytrvalost a cvičební kapacitu, což usnadní dosažení vašich cílů v oblasti fitness.

Relaxuje a uvolňuje stres

A konečně, sauna je skvělým místem pro relaxaci a uvolnění po tréninku. Teplo a uklidňující atmosféra mohou pomoci snížit stres a podpořit pocity klidu a pohody, což z ní činí ideální způsob, jak zakončit tréninkovou rutinu.

Pokud tedy hledáte způsoby, jak zvýšit přínos svého cvičení, zvažte, zda do svého programu nezařadit i saunování. Nejenže se díky němu rychleji zregenerujete, ale nabídne také řadu dalších zdravotních výhod, které zlepší vaši celkovou pohodu.

Zdroj:

medicalnewstoday.com, finnleo.com, menshealth.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -