Pondělí, 15 dubna, 2024

Jak mít svaly jako Kapitán Amerika? Stačí trénovat jako Chris Evans

Mohlo by vás zajímat

S pomocí tréninkového režimu inspirovaného Chrisem Evansem můžete mít tělo jako první Avenger, Kapitán Amerika.

- Reklama -

Chris Evans odvedl při ztvárnění Kapitána Ameriky tak vynikající práci, že ho časopis People dokonce letos vyhlásil nejpřitažlivějším mužem planety. Částečně díky jeho fyzickým přednostem. Chris Evans měří 184 cm a pravděpodobně váží kolem 88 kg s 10% podílem tělesného tuku, což je více než slušné. Vzhledem k tomu, že svou váhu nikdy oficiálně neprozradil, jedná se ale pouze o odhad. Jak dosáhl tak pozoruhodných statistik?

Každé úžasné tělo na stříbrném plátně bývá výsledkem práce stejně talentovaného trenéra. V případě Chrise Evanse a jeho těla Kapitána Amerika za vším stál Simon Waterson, špičkový hollywoodský trenér. Ten měl podle za úkol dostat Chrise Evanse do formy pro Avengers. Waterson věděl do čeho jde, protože už předtím připravoval Daniela Craiga pro jeho první roli Jamese Bonda ve filmu Casino Royale. Pro Evanse jako představitele Kapitána Ameriky bylo zapotřebí vymyslet několik ne úplně bežných aspektů tréninku, včetně boje zblízka, plavání, výbušné síly, běhu a doplnit to dietou, která zařídí, aby jeho tělo vypadalo zatraceně dobře v zrcadle.

Denně hodiny v posilovně do naprostého vyčerpání

V případě Evanse bylo řešení bolestivě jednoduché: dlouhé hodiny strávené v posilovně a dodržování přísné vysokoproteinové diety. To byly hlavní klíče k získání 10 kilogramů svalové hmoty, díky které mohl pak Evans sebevědomě postávat vedle Thora, Hulka nebo Iron Mana. „Pro tento film jsem absolvoval asi tři měsíce tréninku a vůbec jsem se na to netěšil. Vždycky jsem rád chodil do posilovny, ale tohle nebyly normální tréninky. V posilovně jsem zvracel. Byly brutální, naprosto brutální,“ přiznal herec s tím, že cvičil prakticky každý den několik hodin v kuse.

„Posilovna jinak nebyla nic moc zvláštního,“ přiznal. „Vzali jsme si dvě svalové skupiny, ať už to byl hrudník a záda nebo biceps a triceps, a ty svaly jsme prostě ničili, doslova, asi dvě hodiny. Pak jsme se zklidnili cvičením břišních svalů.“

Polovinou úspěchu je správně nastavená dieta

Chrisův trenér mu poradil, aby používal u jednotlivých cvičení menší počty opakování s vyšší vahou, což pomáhá opticky rychle budovat svalovou hmotu.

Podle Evansova trenéra Simona Watersona bylo ale pro Kapitána Ameriku nejtěžším úkolem sníst tolik jídla, aby si vytvořil dostatek svalové hmoty, ale zároveň to nepřeháněl a neukládal další kalorie ve formě tuku. Aby toho dosáhl, měl Evans poměrně striktní denní jídelníček. Vypadal například takto:

Snídaně:

Miska ovesné kaše s borůvkami a vlašskými ořechy

Dopolední svačina:

Proteinový koktejl

Svačina před tréninkem:

Jablko s mandlemi

Svačina po tréninku:

Proteinový koktejl

Oběd:

Kuřecí salát s hnědou rýží basmati

Odpolední svačina:

Proteinový koktejl

Večeře:

Bílkoviny, například ryba, kuřecí nebo hovězí maso, se zeleninou. Žádné škrobnaté sacharidy jako brambory.

Jak vypadaly tréninky Chrise Evanse před natáčením

A nyní už k tomu hlavnímu – jak Chris Evans trénoval. Je důležité si uvědomit, že se nejedná o úplně přesnou cvičební rutinu Chrise Evanse. Je ovšem vymyšlená na základě poznatků, které existují o tréninkových návycích Chrise Evanse a jeho osobního trenéra Simona Watersona. Takže byste měli pomocí tohoto cvičení dosáhnout podobných výsledků jako Kapitán Amerika. Tak pojďme na to.

Den 1

Dřepy 3×5
Mrtvý tah 3×5
Dřepy s výskokem 2×12
Výskoky na bednu 2×10
Ležící pokrčování nohou 2×12
Zvedání lýtek ve stoje na stroji 2×15

Den 2

Tlaky na ramena před hlavou ve stoje – 3×5
Šikmé tlaky s činkami – 3×5
Přítahy na hrazdě – 3×12
Z tlaky – 3×8
Kliky – 3×12
přítahy vleže – 3×12

Den 3

odpočinek, běhání, případně jóga

Den 4

Mrtvý tah na hrazdě 3×5
Výpady 3×5
Leg Press 3×12
Skákací výpady 2×15 každá noha
Zvedání lýtek vsedě 2×15
Kardio: 10 minut běhu

Den 5

plank – 3 série po 30 sekundách na sérii
Sedy-lehy – 3×15
ruský twisty – 3×15
Zvedání nohou vleže na podlaze – 3×15
dřepy se zátěží – 3 série po 10
bicepsové zdvihy s činkami – 2×10
Extenze s činkami nad hlavou – 2×10
benchpress – 2×10
Skullcrushers – 2×10

Den 6 a 7:

volno

Zdroj:

superherojacked.com, menshealth.com, jackedgorilla.com, manofmany.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -