Čtvrtek, 13 června, 2024

Objevte tajemství svalů, co mají vězni: Trénink, dieta a další informace

Mohlo by vás zajímat

Vězni jsou často jako kulturisti, jak to známe z fotografií, videí a filmů. Člověk se až diví, jak toho mohou dosáhnout bez doplňků stravy, vhodného vybavení nebo profesionálního tréninku. Jak to tedy dělají?

- Reklama -

Klíčovými faktory, které přispívají ke svalnatosti obecně, jsou tréninky s vlastní váhou nebo činkami, jejich důsledné dodržování, vyvážená strava, vysoká hladina testosteronu, nízký stres a dostatek spánku. Toho se snaží dosáhnout i mnoho lidí mimo vězení s přístupem ke zdrojům, jako jsou doplňky stravy a vybavení posilovny. Abychom lépe pochopili, jakým způsobem svých postav dosahují vězni, musíme uvážit jejich jedinečný rozvrh a techniky, které při tréninku používají.

Ke svalnatosti vězňů přispívá několik faktorů, mj:

Silácké pózování

Aby přežili v nepřátelském vězeňském prostředí, mohou vězni zaujímat silácké pózy, aby působili impozantněji a sebevědoměji. To jim může pomoci zvýšit přirozenou hladinu testosteronu, což vede k větší energii a lepšímu nárůstu svalové hmoty.

Základní cviky

Bez přístupu k sofistikovaným strojům se vězni často spoléhají na složené pohyby, jako jsou kliky, přítahy, dipy a dřepy, aby zlepšili velikost a sílu svalů.

Vysoká hladina testosteronu

Výzkum ukázal, že vězni, kteří se dopustili osobních sexuálních a násilných trestných činů, mají obvykle vyšší hladinu testosteronu než ti, kteří se dopustili majetkových trestných činů, jako jsou vloupání, krádeže a drogy. Složené cviky, jako jsou dřepy a výpady, mohou také zvýšit hladinu testosteronu, což vede k větší síle a rozvoji svalů.

Vytrvalost

U vězňů je větší pravděpodobnost, že budou důsledně dodržovat svůj jídelníček a cvičební režim díky strukturovanému rozvrhu. Tato vytrvalost může být klíčem k dosažení úspěchu při budování svalové hmoty.

Zvedání těžkých břemen

Aby vypadali a cítili se silní, mohou vězni zvedat těžké váhy, aby získali sílu.

Dostatečný spánek

Díky dlouhému spánku a absenci stresu mohou vězni dopřát svému tělu odpočinek a regeneraci, které potřebuje k budování svalové hmoty.

Vyvážená strava

Bez přístupu k nezdravým potravinám nebo alkoholu mohou vězni konzumovat vyváženou stravu, která podporuje budování svalů.

Žádný stres

Bez každodenního stresu se vězni mohou soustředit na trénink a stravu bez rušivých vlivů, které mohou bránit rozvoji svalů.

Steroidy

Někteří vězni mohou také sáhnout po steroidech, aby zvýšili svůj svalový růst, ačkoli to není bezpečná ani legální možnost.

Typ tréninku, který vězni provádějí, se samozřejmě může lišit v závislosti na prostředcích a zařízeních, které mají k dispozici. V některých případech mohou mít vězni přístup k činkám a jinému cvičebnímu nářadí, zatímco v jiných případech se mohou spoléhat na cvičení s vlastní vahou.

Zde je několik příkladů cvičení, které mohou vězni provádět:

1. Cvičení s tělesnou hmotností: Cvičení, při nichž se jako odpor používá váha těla, jako jsou kliky, dřepy a výpady. Tyto cviky lze provádět s malým nebo žádným vybavením, takže jsou oblíbenou volbou pro vězně, kteří nemají přístup k činkám.

2. Vzpírání: Někteří vězni mohou mít přístup k závažím, jako jsou činky nebo bradla, a mohou je používat ke zvedání a budování svalové hmoty.

3. Kardio: Někteří vězni se mohou věnovat kardio aktivitám, jako je běh nebo skákání přes švihadlo, aby si zlepšili kardiovaskulární kondici a spálili kalorie.

4. Jóga a další cvičení na flexibilitu: Někteří vězni se mohou věnovat také józe nebo jiným cvičením na flexibilitu, aby si zlepšili rozsah pohybu a snížili riziko zranění.

Je třeba poznamenat, že kvalita a bezpečnost cvičebního prostředí ve vězení se může značně lišit a vězni nemusí mít přístup ke kvalifikovaným trenérům nebo zdravotnickému personálu, který by jim při cvičení pomáhal. Proto je důležité, aby vězni byli při cvičení opatrní a přijali vhodná opatření, aby se vyhnuli zranění.

Cvičení ve vězení je drsnější než myslíte

A jak vypadá cvičení vězňů? Například odsouzení v mexické věznici Juarez Valley, jedné z nejnebezpečnějších věznic na světě, dodržují při cvičení s vlastní vahou specifické schéma opakování. V tomto schématu provedou 20 sérií jednoho cviku, například kliků. Schéma opakování vypadá následovně:

1. Sada 1: 20 opakování

2. Sada 2: 1 opakování

3. Sada 3: 19 opakování

4. Sada 4: 2 opakování

5. Sada 5: 18 opakování

6. Sada 6: 3 opakování

7. Sada 7: 17 opakování

8. Sada 8: 4 opakování

9. Sada 9: 16 opakování

10. Sada 10: 5 opakování

11. Sada 11: 15 opakování

12. Sada 12: 6 opakování

13. Sada 13: 14 opakování

14. Sada 14: 7 opakování

15. Sada 15: 13 opakování

16. Sada 16: 8 opakování

17. Sada 17: 12 opakování

18. Sada 18: 9 opakování

19. Sada 19: 11 opakování

20. Sada 20: 10 opakování

V lichých sadách začínáte s 20 opakováními a snižujete počet opakování o 1 opakování za sadu. U sudých sérií začínáte s 1 opakováním a zvyšujete o 1 opakování za sérii. Po dokončení budete mít za sebou celkem 210 opakování. Mezi jednotlivými sériemi byste si měli odpočinout tak, že ujdete 5-10 kroků, než budete pokračovat. Cílem je dokončit tento okruh co nejrychleji.

Zdroj:

artofmanliness.com, empire-barbell.com, oldschoollabs.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -