Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Najdeš do minuty správnou šablonu? Pokud ano, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi náročný úkol. Na obrázku vidíte barvený 3D objekt. Vaším úkolem je najít šablonu, ze které byl poskládán. Zadání vypadá jednoduché, ale věřte, že není. Za minutu rébus dokáží vyřešit jen skutečně ti nejlepší z vás.

- Reklama -

Pokud se nevejdete do časového limitu, nenechte se odradit. Dejte si více času a uvidíte, že na to přijdete. Pro vás mozek je to totiž velmi zapeklitý úkol. Donutíte ho převádět trojrozměrné objekty na dvojrozměrné manipulovat s nimi v mysli. Musíte vyvinout obrovskou míru abstrakce a logiky.

Při řešení tohoto náročného úkolu musíte aktivovat mnoho částí mozku. Jedná se o komplexní úkol, který vyžaduje součinnost percepce, abstrakce, logiky a prostorového uvažování.

Začneme u zrakového vnímání, které je základem pro uchopení 3D objektu a jeho převod do 2D šablony. Proces se odehrává v primární zrakové kůře, nacházející se v okcipitálním laloku. Zde se zpracovávají základní vizuální informace, jako jsou barvy, hrany a orientace.

K dalšímu postupu dochází ve spodní části zrakového systému. Identifikujeme objekty. Vrchní část zpracuje informace o prostorovém uspořádání a pohybu. Parietální lalok je klíčový pro prostorové vnímání a integraci vizuálních a somatosenzorických informací. Jeho úloha je zásadní právě při manipulaci s 3D objektem a jeho převod do 2D podoby.

Dále potrápíte prefrontální kůru – centrum pro abstraktního myšlení a logiky. Ta je klíčová při řešení jakéhokoli problému. Te tedy dobré ji nenechat spát a neustále ji trénovat. Prefrontální kůra pracuje v součinnosti s parietálním lalokem a hipokampem. Všechny paměťové procesy se odehrávají právě zde.

V poslední řadě se při řešení tohoto úkolu aktivuje oblast mozku nazývaná bazální ganglia. Zde v podstatě úkol dokončíte. Je vlastně takovým koordinátorem veškerých procesů, které vás dovedou k závěrečné úvaze a finálnímu rozřešení rébusu.

Poradili jste si s náročným úkolem? Pro kontrolu, správné řešení je číslo 7.

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI JEŠTĚ POTRÁPIT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY A VYZKOUŠET SI SÍLU VAŠEHO LOGIDKÉHO UVAŽOVÁNÍ, MŮŽETE SE PUSTIT DO TÉTO ZAPEKLITÉ ŠACHOVÉ ROVNICE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -