Sobota, 25 května, 2024

IQ výzva pro rychlé a bystré: Najdete správný obrazec? 99% lidí to do minuty nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Zvládnete během minuty nalézt obrazec se správným počtem čtverců, kruhů a trojúhelníků? Pokud úkol splníte do minuty, je vaše vizuálně-prostorová inteligence skutečně mimořádná!

- Reklama -

Co je vizuálně-prostorová orientace?

Vizuálně-prostorová inteligence se týká schopnosti vnímat a analyzovat prostorové informace. Tento druh mentální operace umožňuje představovat si věci a prostorové vztahy mezi nimi, řešit problémy týkající se prostorového uspořádání objektů a geometrických tvarů, a rozumět složitým vizuálním informacím, jako jsou mapy, plány a grafy.

Vizuálně-prostorová inteligence je podporována různými částmi mozku. Nejdůležitější jsou zraková kůra, která zpracovává vizuální informace, a parietální lalok zodpovědný analýzu prostorových vjemů. Hippokampus a amygdala pomáhají s vizuální pamětí a emocionálním zpracováním informací.

Lidé s vysokou vizuálně-prostorovou inteligencí bývají talentovaní umělecky, mají vlohy pro architekturu, geometrii, kartografii, design.

Jak trénovat vizuálně-prostorovou inteligenci?

Existuje několik způsobů, jak cvičit vizuálně-prostorovou inteligenci. Jedním z nejefektivnějších je řešení hádanek, puzzle a optických iluzí, kdy vnímáme a analyzujeme vizuály řešíme souvislosti mezi nimi.

Skvělým způsobem je kreslení, malování a modelování, které navíc podporuje tvůrčí myšlení a prostorovou představivost.

Z fyzických aktivit jsou nejlepší míčové hry. Nejen, že rozvíjejí vizuálně-prostorovou inteligencí, ale udržují vás i v dobré kondici.

Jednou z nejlepších pomůcek k tréningu prostorového vnímání je virtuální realita a 3D simulace. Umožňuje experimentovat s různými situacemi a rozvíjet schopnost orientace atypických prostředích.

Je důležité si uvědomit, že rozvoj vizuálně-prostorové inteligence je proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelné cvičení. Výsledky neuvidíte okamžitě, ale systematický a pravidelný trénink se vám vyplatí v jakémkoli věku.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE JEŠTĚ PROCVIČIT, ZKUSTE TŘEBA TENTO ZÁBAVNÝ KVÍZ SE ZAVÍRACÍMI KRABIČKAMI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -