Čtvrtek, 13 června, 2024

Bleskový IQ test pro chytré hlavy: Najdeš do půl minuty cestu bludištěm?

Mohlo by vás zajímat

Úkol je jednoduchý a netřeba ho dlouze vysvětlovat. Na jedné straně je vstup do bludiště a na druhé výstup. Vaším úkolem je co nejrychleji projít křivolakými cestičkymi a najít jedinou správnou trasu ven. Při troše trpělivosti úkol lehce zvládnete. Váš problém je čas. Máte na to půl minuty.

- Reklama -

I když je úkol zdánlivě jednoduchý, pro váš mozek je to složitá záležitost. Musí zapojit řadu oblastí a zkoordinovat mnoho funkcí, aby úkol správně vyřešil. Budete potřebovat především dobrou prostorovou orientaci a pracovní, tedy krátkodobou paměť.

Tento kvíz pro vás představuje nejen zábavný a intelektuální zážitek, ale také poskytuje zajímavý vhled do fungování mozku při řešení úkolů za časového stresu.

Prostorová orientace a krátkodobá paměť hrají klíčovou roli při řešení bludišťáckého úkolu. Prostorová orientace je zodpovědná za naši schopnost vnímat a interpretovat prostorové vztahy mezi objekty. V kontextu bludiště to znamená schopnost rozpoznat, kde se aktuálně nacházíme, a jaké cesty nás mohou dovést k výstupu. Krátkodobá paměť, nazývaná též pracovní paměť, je zase důležitá při uchovávání a manipulaci s informacemi, jako je zmapování cest, kterými jsme prošli, nebo plánování dalších kroků.

Jak funguje mozek pod časovým stresem?

Časový stres nás ovlivňuje různými způsoby. Pod časovým tlakem se aktivuje sympatický nervový systém, který způsobuje, že se tělo připravuje na boj nebo útěk. Zvýšený stres může zlepšit výkonnost některých jedinců, zatímco u jiných může vyvolat zhoršení mentálních i fyzických funkcí.

Různé osobnosti reagují na časový stres různě. Někteří lidé jsou schopni lépe zvládat stres a mohou dokonce v takových situacích vyniknout. Jiní naopak pod vlivem stresu selhávají a mají potíže s koncentrací. Odlišnost v reakcích na stres je dána genetickými faktory, životními zkušenostmi a osobními strategiemi zvládání stresu.

Řešení kvízů, jako je tento, může být užitečné z několika důvodů

Trénujete koncentraci a krátkodobou paměť, což potřebujeme při zvládání každodenních činností a úkolů. Řešením kvízů za časového limitu cvičíme si zvládání stresových situací, které nás denně potkávají.

V neposlední řadě je řešení kvízů zábavnou a odpočinkovou činností, která přispívá k celkovému duševnímu zdraví a pohodě. Výzkumy ukazují, že pravidelné řešení intelektuálních úkolů přispívá k udržení mozku aktivního a zdravého a předcházíte kognitivnímu úpadku spojenému s věkem.

Za jak dlouho se vám povedlo bludištěm projít? Správnou odpověď najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD BYSTE SE CHTĚLI VRHNOUT NA ŘEŠENÍ DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME ZKUSTI TŘEBA TENTO S HLEDNÁNÍM ROZDÍLŮ MEZI DVĚMA OBRÁZKY

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -