Sobota, 25 května, 2024

Zábavný logický kvíz pro bystré hlavy: Najdeš do půl minuty správný pohled na bonbony?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logickou hru. Budete potřebovat postřeh, prostorovou orientaci a bystrou mysl. Na velkém obrázku vidíte hromádku bonbonů a v tabulce vedle devět možných pohledů shora. Vaším úkolem je najít jediný správný. Nenechte se zmást dětskou grafikou. Zvládnout úkol do půl minuty dá zabrat i leckterému dospělému.

- Reklama -

Pro váš mozek je to těžký oříšek a možná si ani neuvědomujete, kolik složitých procesů se v něm musí odehrát, aby rébus vyřešil. Je nutné, aby 3D objekt převedl do na dvojrozměrný, otočil, porovnal detaily a eliminoval chybná pole.

Jedná se o velmi složité operace, které se odehrávají v různých částech mozku. Nejdříve musíte obrázek bonbonů správně navnímat. Proces začíná v zrakovém systému. Světlo dopadá na sítnici a převádí se na nervové signály, které jsou následně zpracovány ve zrakovém kortexu v týlní části mozku.

Jakmile je zrakový signál zpracován zapracují další části mozku. Důležitá je prostorová orientace – schopnost vnímat a porozumět prostorovým vztahům mezi objekty. Její centrum sídlí v parietálním laloku.

Dále musí váš mozek provést převod 3D objektu na dvojrozměrný obraz, což zahrnuje schopnost mentalizace, imaginace a manipulace s objekty ve vaší mysli. Proces se odehrává především v temenním laloku, centru plánování, rozhodování a abstraktního myšlení.

Když mozek úspěšně převede 3D objekt na dvojrozměrný obraz, musíte tyto obrazy otočit a porovnat s možnými pohledy shora. Zde potřebujete pracovní paměť, nezbytnou pro uchování a manipulaci s informacemi v krátkodobém časovém rámci. Sídlí v prefrontálním kortexu, což je část mozku důležitá pro vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování a řízení pozornosti.

Konečně, abyste úspěšně vyřešili úkol, musíte eliminovat chybná pole a určit správný pohled shora. Tento krok vyžaduje logické myšlení a kritické posuzování. Tyto dovednosti jsou realizovány ve dvou částech mozku – prefrontálním kortexu a parietálním laloku.

Máte časový limit. Faktory, jako je stres, únava nebo nedostatek zkušeností s podobnými úkoly, mohou ovlivnit schopnost vašeho mozku správně a rychle provést potřebné kroky. Někomu stresové faktory vyhovují a zvyšují výkonnost, někteří naopak stresem trpí a komplikuje jim práci. Řešení podobných úkolů je mimo jiné dobré v tom, že si na stres zvykáte, což se odrazí pozitivně v běžném životě při zvládání zátěžových situací.

Tak co, povedlo se vám úkol vyřešit v třiceti vteřinách. Správné řešení bylo toto:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY POTRÁPIT DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDNÁNÍM ROZDÍLŮ MEZI DVĚMA OBRÁZKY.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -