Úterý, 23 července, 2024

Logický IQ test pro chytré hlavy: Najdeš správné číslo do půl minuty? Pokud ano, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logickou hru vysoké obtížnosti. Nenechte se zmýlit postavičkou trpaslíka. Nejedná se o úkol pro děti. I leckterý dospělý bude mít problémy a do půl minuty rébus dokáže vyřešit skutečně jen mizivé procento lidí.

- Reklama -

Roztržitý trpaslík si polil notýsek s telefonním číslem a teď ho nemůže přečíst. Pomůžete mu zjistit, jaké číslice na něm byly? Máte na to omezený čas. Pokud rébus nevyřešíte do půl minuty, nezoufejte. Klidně si dopřejte více času.

Rébus není jednoduchý. Během řešení vám proběhne v mozku velké množství operací, o kterých pravděpodobně nemáte ani tušení. Pokud funguje vše, jak má, a vaše mentální funkce jsou v pořádku, úkol zdárně vyřešíte. Pokud se vám to nepovede, měli byste se nad sebou zamyslet a začít mozek trénovat. Logické myšlení, prostorová orientace a rychlost se dají dobře cvičit a uvidíte, že už po pár týdnech zaregistrujete výsledky.

Co se vám odehraje v mozku během řešení našeho rébusu?

Úkoly vyžadující logické myšlení aktivují několik částí mozku současně. Mnoho „práce“ se odehrává v prefrontálním kortexu. Tato oblast je zodpovědná za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování a řešení problémů. Prefrontální kortex pracuje v součinnosti s parietálním a temporálním lalokem, kde se zpracovávají a uchovávají informace.

Při řešení logických úkolů se také aktivují oblasti mozku zodpovědné za prostorové vnímání a orientaci, např. pravý parietální lalok, díky kterému manipulujeme s objekty v prostoru.

Další část mozku, potřebná pro vyluštění našeho kvízu, je hipokampus – klíčový pro paměť, učení, vyhledávání a ukládání informací. Hipokampus udržuje pracovní paměť a v něm se propojují nové informace s těmi, které již známe.

Pro řešení úkolu v krátkém časovém úseku potřebujeme dobrou rychlost myšlení. Výkonný musí být zejména prefrontální kortex a oblasti zodpovědné za pozornost, jako je retikulární aktivující systém.

Pokud není tak výkonný, jak byste si předstravovali, nepanikařte. Berte to pouze jako signál, že byste měli svůj mozek více trénovat a pracovat na zlepšení kognitivních schopností. Logické myšlení, prostorová orientace a rychlost se dají dobře cvičit prostřednictvím různých aktivit, jako jsou hádanky, logické hry, paměťová cvičení nebo stolní hry zaměřené na strategii a plánování.

Pravidelným tréninkem můžete postupně zlepšovat své mentální schopnosti a zvyšovat svůj intelektuální potenciál. Zároveň je důležité si uvědomit, že každý jedinec je jedinečný a má své vlastní silné a slabé stránky.

POKUD JEŠTĚ CHCETE POTRÁPIT MOZEK, MŮŽETE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO ÚKOLU SE ŠACHOVÝMI ROVNICEMI. TAM BUDETE MUSET TAKÉ POUŽÍT PŘEVÁŽNĚ VAŠE LOGICKÉ MYŠLENÍ.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -