Sobota, 20 dubna, 2024

Logická IQ test pro nejchytřejší: Doplň kostky domina do sudoku. Zvládnou jen lidé s IQ nad 130!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný rébus. Jedná se kombinaci sudoku a domina. Vaším úkolem je do hracího pole doplnit kostičky domina tak, aby všechny kameny odpovídaly principům sudoku. Pro ty, co by náhodou nevěděli, jak sudoku hrát, zde jsou zásady:

- Reklama -

Sudoku je kombinatorická hra, která vyžaduje součinnost logiky, dedukce a trpělivosti. Sudoku se skládá z 9×9 mřížky rozdělené na menší čtvercové bloky o velikosti 3×3. Cílem je vyplnit prázdná políčka číslicemi od 1 do 9 tak, aby každé číslo bylo v každém řádku, sloupci a bloku právě jednou.

Náš kvíz je o to složitější, že máte k dispozici kameny domina s dvěma poli. Umístit je správně chce skutečně vysokou míru matematicko-logické inteligence. Pokud vaše IQ v tomto směru dosahuje alespoň 130 bodů, měli byste si s kvízem poradit. Kdybyste náhodou tápali, správné řešení najdete na konci článku. Není žádná ostuda pomoci si nápovědou. Každý člověk je jedinečný a disponuje nadáním v individuálním směru. Vše se dá navíc trénovat. Ti, kdo luští pravidelně klasické sudoku, jsou při řešení ve velké výhodě.

Představte si mozek jako špičkový počítač. Když se ponoříte do řešení našeho kvízu, aktivují se různé oblasti mozku. Prostorové uvažování, klíčové pro orientaci v mřížce sudoku, je z velké části závislé na pravé hemisféře, zatímco levá hemisféra je spojena s logickým myšlením a analytickými schopnostmi.

Dalším klíčovým faktorem je pracovní paměť, která se nachází v prefrontální kůře mozku. Oblast je zodpovědná za uchovávání a manipulaci s informacemi.

Výzkumy ukazují, že lidé s vysokou matematickou inteligencí se vyznačují schopností udržet si více informací v pracovní paměti, jsou dobří v abstraktním a logickém myšlení, a vykazují výborné schopnosti řešení problémů. Matematická inteligence také souvisí s vytrvalostí, sebeovládáním a trpělivostí.

Stejně jako jakákoli jiná dovednost, i matematická inteligence, se může zlepšit s praxí. K tomu mohou pomoci různé činnosti, jako například řešení matematických hlavolamů, hraní logických her nebo studium matematických disciplín.

Lidé s matematickou inteligencí nad 130 bývají úspěšnými vědci, inženýry, programátory nebo matematiky. Ale i mimo tyto obory je jejich schopnost analytického myšlení a řešení problémů velmi ceněna. Například mohou být velmi úspěšní v oblasti financí, logistiky, architektury a dokonce i v umění, kde mohou svou schopnost abstraktního myšlení uplatnit při tvorbě komplexních děl.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ ÚKOL BAVIL, MŮŽETE VYZKOUŠET DALŠÍ. TOTO HLEDÁNÍ SPRÁVNÉ KOSTKY PROCVIČÍ NEJEN VAŠI LOGIKU, ALE I PROSTOROVOU INTELIGENCI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -