Sobota, 20 dubna, 2024

Přesuňte 4 kameny tak, abyste vytvořili 4 souvislé řady. Tato logická hra je určena pouze těm nejinteligentnějším.

Mohlo by vás zajímat

Historie logických her sahá až do starověkého Řecka a Egypta. Populární byly hry jako go, šachy nebo dáma. Tyto hry položily základ moderním logickým hrám. 

- Reklama -

V roce 1874 vytvořil britský matematický génius Lewis Carroll (pseudonym pro Charlese Lutwidge Dodgsona) hru zvanou „logické problémy“, která se později stala známou jako „Slon a bratři“. Obtížné kvízy se staly populární především mezi vědci, matematiky a filozofy.

My jsme pro vás tentokrát také připravili velmi obtížnou logickou hru. Princip je velmi starý. Je postavená na přesouvání kamenů v čtvercových polích. Rébus je určený pro luštitele s dobrým matematickým myšlením. Výhodu budou mít milovníci dámy, piškvorek a především sudoku.

Pozorně se zadívejte na desku. Vaším úkolem je přesunout čtyři růžové kameny na jiná pole tak, abyste vytvořili čtyři souvislé řady o pěti kamenech. Jedna řada bude horizontální, druhá vertikální a dvě diagonální. Kameny musí být umístěny těsně vedle sebe a nesmí mezi nimi vzniknout žádná mezera v podobě volného pole.  

Jedná se o úkol velmi náročný a budete muset zapojit především logické myšlení. Dejte si na řešení rébusu dostatek času. Pokud jej stihnete do minuty, jste skutečně mimořádně inteligentní a můžete na sebe být pyšní. Pokud ne, nic se neděje. Důležité je dojít ke správnému výsledku. Pokud se vám to podaří, můžete si gratulovat. 

Pokud jste zvyklí luštit sudoku, máte velkou výhodu. Nedoplňujete sice číselnou řadu, ale logika je podobná.

Sudoku je poměrně mladá hra, pochází z roku 1979. Kupodivu ji nevynalezl matematik, ale japonský výtvarník Howard Garns. Původní název této hry byl „Number Place“. V Japonsku se stala populární už v devadesátých letech. V roce 2004 se sudoku stalo celosvětovým fenoménem. 

Začala se objevovat na stránkách nejrůznějších novin a časopisů, vznikají i celé knihy pro milovníky sudoku, kde jsou rébusy odstupňované dle obtížnosti. S rozvojem moderních technologií sudoku lidé čím dál častěji hrají sudoku na mobilních telefonech, aby si procvičili mozek a zpříjemnili volné chvíle.

V našem rébusu nepracujete s čísly, ale kameny. Logika sudoku vám při řešení bude ale užitečná. 

Správné řešení rébusu najedete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -