Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ hra pro nejchytřejší: Najdeš, který díl spadl z pyramidy? Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili úkol vysoké obtížnosti. Zadání je jednoduché: Najdi správný vrcholek, který odpovídá základně pyramidy. Odpověď by také složitá nebyla, pokud byste na ni měli spoustu času. Vy ho ale nemáte. Soustřeďte se, vaše minuta začíná! Když to dáte, jste vážně machři!

- Reklama -

Víte že…

Pyramidion, čili špička pyramidy, byla nejdůležitější část celé stavby

Pyramidion a byl považován za symbolickou korunu stavby. Kamenný blok měl tvar malé pyramidy nebo kužele a byl zpravidla vyroben z kvalitního kamene, jako je žula nebo vápenec. Obvykle jej zdobily reliéfy a hieroglyfy se scénami spojenými s faraonem. Někdy se na pyramidionu nacházely sochy se zvířeními motivy, kočkami nebo pro Egypťany posvátným ptákem ibisem. 

Pyramidion měl náboženský význam. Egypťané věřili, že jím faraon jím vstupuje do nebe, kde najde věčný život. Tento symbolický význam byl zvláště důležitý v době Staré říše. Lidé pyramidy považovali za posvátná místa a faraona uctívali jako zprostředkovatele mezi bohy a lidmi.

Pyramidiony nezdobily vždy pouze vrchol pyramidy, někdy je Egypťané umisťovali do jakýchsi „kapliček“ nacházejících se uvnitř pyramidy. 

U většiny pyramid se bohužel pyramidiony nezachovaly. Většinu zničily přírodní katastrofy a zub času. Některé byly v průběhu století ukradeny. 

POKUD MÁTE CHUŤ VYZKOUŠET I DALŠÍ ÚKOLY, KTERÉ VÁM PROCVIČÍ MOZEK, MŮŽETE ZKUSIT LEHČÍ ÚKOL S KOSTKAMI DOMINA. NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení našeho kvízu najdeme zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -