Sobota, 20 dubna, 2024

Logická IQ výzva pro chytré hlavy: Najdi správný pohled na hromadu knih do minuty. Teď se ukažte!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný úkol, kde jste navíc limitováni časem. Na obrázku vidíte čtyři knihy poskládané na sobě. Vaším úkolem je ze šesti možností najít jedinou správnou. Který pohled shora odpovídá hromádce na velkém obrázku?

- Reklama -

Musíte zapojit logické myšlení a budete potřebovat prostorovou orientaci, abyste mohli knihy v mysli otočit a dobrat se správného řešení. Na vyřešení rébusu máte minutu. Pokud se nepřijdete na správné řešení tak rychle, nezoufejte. Minuta je termín skutečně šibeniční a vejde se do ní málokdo. Pokud to zvládnete, jste skvělí a můžete si gratulovat.

Když se pustíme do řešení logických hádanek, naše šedá kůra mozková začne pracovat na plné obrátky. Představte si, že váš mozek je jako party s mnoha hosty – neuronovým orchestrem, který se skládá ze 100 miliard buněk. A co se děje, když se pustíme do řešení logických úkolů? Je jako když se na této party rozjede taneční parket.

Hádanky skvěle aktivují frontální laloky

Řešení logických hádanek je výborným způsobem, jak aktivovat naše frontální laloky. Tyto oblasti mozku jsou zodpovědné za kritické myšlení, plánování a řešení problémů. Takže když luštíme hádanku, naše frontální laloky jsou jako DJ na naší neuronové party.

Luštění rébusů je vynikajícím způsobem, jak mozek udržovat ve formě. Je to podobné, jako když chodíte do posilovny, jen netrénujete svaly, ale vaše mozkové závity. Když pravidelně pracujeme na logických úkolech a hádankách, posilujeme naše kognitivní svaly a zvyšujeme neuroplasticitu. To znamená, že naši neuronová tanečníci jsou vždy připravena na další výzvu.

Řešení logických úkolů a hádanek může být také skvělým způsobem, jak se zapojit do sociálních interakcí a sdílet radost z učení s ostatními. Spolupráce a komunikace při řešení problémů nám pomáhají vybudovat silnější vztahy a zlepšit naše sociální dovednosti. Když se sdružujeme a řešíme úkoly společně, naše neuronová party se rozšiřuje a zahrnuje další mozkové oblasti, které se podílejí na sociálním chování a empatii.

Správné řešení je hromádka knih číslo 5.

CHCETE-LI SE POBAVIT A POCVIČIT SI MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA TENTO S ZRCADLOVĚ OBRÁCENÝMI OBRÁZKY

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -