Úterý, 23 července, 2024

Logická IQ výzva pro chytré hlavy: Najdi správný pohled na hromadu knih do minuty. Teď se ukažte!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný úkol, kde jste navíc limitováni časem. Na obrázku vidíte čtyři knihy poskládané na sobě. Vaším úkolem je ze šesti možností najít jedinou správnou. Který pohled shora odpovídá hromádce na velkém obrázku?

- Reklama -

Musíte zapojit logické myšlení a budete potřebovat prostorovou orientaci, abyste mohli knihy v mysli otočit a dobrat se správného řešení. Na vyřešení rébusu máte minutu. Pokud se nepřijdete na správné řešení tak rychle, nezoufejte. Minuta je termín skutečně šibeniční a vejde se do ní málokdo. Pokud to zvládnete, jste skvělí a můžete si gratulovat.

Když se pustíme do řešení logických hádanek, naše šedá kůra mozková začne pracovat na plné obrátky. Představte si, že váš mozek je jako party s mnoha hosty – neuronovým orchestrem, který se skládá ze 100 miliard buněk. A co se děje, když se pustíme do řešení logických úkolů? Je jako když se na této party rozjede taneční parket.

Hádanky skvěle aktivují frontální laloky

Řešení logických hádanek je výborným způsobem, jak aktivovat naše frontální laloky. Tyto oblasti mozku jsou zodpovědné za kritické myšlení, plánování a řešení problémů. Takže když luštíme hádanku, naše frontální laloky jsou jako DJ na naší neuronové party.

Luštění rébusů je vynikajícím způsobem, jak mozek udržovat ve formě. Je to podobné, jako když chodíte do posilovny, jen netrénujete svaly, ale vaše mozkové závity. Když pravidelně pracujeme na logických úkolech a hádankách, posilujeme naše kognitivní svaly a zvyšujeme neuroplasticitu. To znamená, že naši neuronová tanečníci jsou vždy připravena na další výzvu.

Řešení logických úkolů a hádanek může být také skvělým způsobem, jak se zapojit do sociálních interakcí a sdílet radost z učení s ostatními. Spolupráce a komunikace při řešení problémů nám pomáhají vybudovat silnější vztahy a zlepšit naše sociální dovednosti. Když se sdružujeme a řešíme úkoly společně, naše neuronová party se rozšiřuje a zahrnuje další mozkové oblasti, které se podílejí na sociálním chování a empatii.

Správné řešení je hromádka knih číslo 5.

CHCETE-LI SE POBAVIT A POCVIČIT SI MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA TENTO S ZRCADLOVĚ OBRÁCENÝMI OBRÁZKY

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -