Pondělí, 15 dubna, 2024

Extra těžká IQ výzva: Do minuty najde správný dílek jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili mimořádně těžký úkol. Na velkém obrázku vidíte červený objekt, z kterého vypadly kostičky. Vaším úkolem je najít ze čtyř možností jediný správný díl, který pasuje do prázdného místa. Pokud se vám to povede do minuty, jste mimořádně inteligentní!

- Reklama -

Co se děje v hlavě při plnění tohoto úkolu?

Při řešení tohoto rébusu dochází v mozku k celé řadě procesů. Nejdříve musí naše mysl vytvořit mentální obraz předlohy. Tento proces probíhá ve zrakové kůře mozku, která zpracovává vizuální informace.

Následně mentální obraz musíme převrátit v prostoru. Děje se tak v prostorové kůře mozku, která zpracovává prostorové informace. Zde probíhá proces vizualizace a manipulace s předměty v mentálním prostoru.

Když se snažíme převrátit předmět v mysli, náš mozek aktivuje motorické oblasti, které jsou zodpovědné za pohyb. Tyto oblasti simulují pohyb rukou, jako bychom předmětem ve skutečnosti otáčeli, i když se ve skutečnosti žádný pohyb nekoná. Všechny tyto procesy probíhají současně. Jsou velmi komplexní a dějí se rychle a automaticky, aniž bychom si to uvědomovali.

Co se děje v mozku, když vidíme červenou barvu?

Červená barva má silný vliv na naše vnímání. Vyvolává emoce a ovlivňuje naše myšlení, chování, a dokonce i fyziologické funkce. Červená aktivuje sympatický nervový systém, což vede k uvolnění adrenalinu a zvýšení srdeční frekvence a krevního tlaku. V některých lidech může vyvolávat pocit nervozity a agrese.

Červená barva ovlivňuje i naše myšlení. Poslední výzkumy ukazují, že má schopnost zvýšit pozornost a soustředění. Například, sportovci, kteří nosí červené oblečení, často dosahují lepších výkonů než ti, kteří nosí jinou barvu. Červená barva je výstražná, evokuje pocit nebezpečí, a to nejen u lidí, ale také u zvířat. V mnoha kulturách je červená barva také spojena s vášní, láskou a symbolem sexuality.

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ BUŇKY, VYZKOUŠEJTE NENTO KVÍZ S BLUDIŠTĚM PRO MOTORISTY. URČITĚ VÁS BUDE BAVIT STEJNĚ JAKO TENTO. NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení je číslo 2

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -