Sobota, 20 dubna, 2024

IQ výzva pro bleskové mozky. Najdete do minuty cestu labyrintem? Dají to jen nejlepší

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Není příliš obtížný, jde v něm především o rychlost. Princip je jednoduchý a všeobecně známý. Na první pohled to tak možná nevypadá, ale jde o klasické bludiště.

- Reklama -

Na jedné straně stojí zahradník s konvicí vody. Na druhé straně je květina, ke které musí dostat vodu pomocí zavlažovacího systému. Voda musí protéct trubkami až k cíli. Správná možnost je pouze jediná a vy máte na řešení  minutu.

Nezoufejte, když cestu do šedesáti vteřin nestihnete najít. Takto rychle to zvládne málokdo. Důležité je, že pocvičíte rychlost vašich mentálních funkcí a především, že se pobavíte.

Rychlost mozku je důležitým faktorem, který ovlivňuje vaše kognitivní schopnosti. Hra pod časovým stresem cvičí rychlost myšlení zlepšuje celkové kognitivní schopnosti.

Pro úspěšné vyřešení labyrintu je nutné rychle reagovat na situaci a přemýšlet rychle o dalších krocích. Tento proces zapojí kognitivní funkce jako jsou pozornost, paměť, rozhodování, plánování. Hraní her, jako je labyrint, zlepšuje dobře i vizuální aktivitu. 

Časové omezení hry zvyšuje tlak a stimuluje adrenalin.  Díky této výzvě se mozek učí rychle reagovat na různé situace a zlepšuje svou rychlost myšlení. Hraní podobných her snižuje stres a úzkost, což také přispívá k lepšímu fungování mozku.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že hraní her není jediným způsobem, jak zlepšit rychlost myšlení. Je také důležité vést aktivní a zdravý životní styl, včetně cvičení, dostatečného spánku a zdravé výživy.

Správné řešení najdete zde: 

testy
Foto: Depositphotos.com

KDYBYSTE JEŠTĚ NEMĚLI DOST, MŮŽETE ZKUSIT KVÍZ ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU. NAJDETE K HODINÁM SPRÁVNÝ KLÍČ?

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -