Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ výzva pro rychlé a bystré mozky: Jak rychle najdeš 10 rozdílů? 99% lidí to nedá do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Pozorně se zadívejte na následující obrázek a zkuste co v nejkratším čase najít tři rozdíly. Jedná se o drobné nuance, které do půl minuty odhalí jen bystré oko a rychlý mozek. Jestli patříte mezi pár vyvolených, můžete na sebe být pyšni!

- Reklama -

Proč luštit krátké zábavné kvízy?

Luštění kvízů má pozitivní vliv na lidský mozek, a tudíž i pozitivní vliv na každodenní život. Zde jsou hlavní důvody, proč se podobnými kvízy zabývat:

  1. Zlepšení kognitivních schopností: Luštění kvízů zlepšuje paměť, pozornost, rychlost a flexibilitu myšlení. Když se člověk snaží najít řešení, mozek pracuje na všech těchto kognitivních schopnostech.
  2. Zlepšení nálady: Když se člověk snaží najít řešení kvízu, mozek produkuje endorfiny, hormony štěstí. Luštění vám dodá lepší náladi a pocit spokojenosti.
  3. Zlepšení sebedůvěry: Když člověk vyřeší kvíz, hned se cítí lépe a zlepší si sebevědomí. 
  4. Zlepšení kreativity: Luštění kvízů rozvíjí kreativitu a nové způsoby myšlení.
  5. Zlepšení schopnosti řešit problémy: Když se člověk hledá řešení kvízu, musí zapojit spoustu mozkových funkcí, což vede k lepší schopnosti řešit problémy v každodenním životě.

Věděli jste, že…

Největší maják světa se jmenuje Jeddah Light  a nachází se v Saúdské Arábii. 

Maják je vysoký 133 metrů a byl postaven v roce 2002. Proslavil se nejen svou impozantní výškou, ale také a moderním a neotřelým designem. Základním stavebním materiálem je beton a ocel. 

Jeddah Light  se nachází na pobřeží Rudého moře  v blízkosti významného přístavu Jeddah. Slouží jako navigační bod pro lodě, které plují tímto regionem.

Kromě navigace maják slouží jako turistická atrakce. Lidé z celého světa přijíždějí, aby viděli tento impozantní zázrak a užili si krásný výhled z jeho vrcholu.

Jeddah Light je symbolem modernizace v Saúdské Arábii. Je nejvýraznějším výsledkem ambiciózních projektů regionu. Saudové neustále rozvíjejí hospodářství a už i tak skvělou infrastrukturu, což ještě přispívá k celkové prosperitě této oblasti.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -