Sobota, 20 dubna, 2024

IQ hra mimořádné obtížnosti: Jestli do 30 vteřin najdeš dvě identické dlaždice, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili velmi obtížnou hru. Její náročnost spočívá v rychlosti, se kterou musíte úkol vyřešit. Pokud se vám to nepovede do půl minuty, nezoufejte. V takto šibeničním termínu to zvládne jen génius. 

- Reklama -

Pozorně se zadívejte na tuto krásnou mozaiku s ornamenty. Je seskládána z různých barevných dlaždic. Pouze dvě z nich jsou zcela identické. Termín na řešení úkolu je šibeniční. Pusťte se do něj!

Jak funguje mozek pod časovým stresem?

Když se lidský mozek dostane do časového stresu, může dojít k několika změnám v jeho chování. I toto zábavné hledání dlaždic může vyvolat stresovou reakci. Nemusíte však mít obavy, toto cvičení je zdravé a žádoucí, rozhodně vám neublíží, ba právě naopak bude dobrým tréninkem pro zvládání podobných situací v běžném životě. 

Co vy volává časová tíseň:

  1. Zvýšená aktivace amygdaly – části mozku, která se podílí na stresových reakcích.  Když se dostanete pod časový tlak, amygdala se aktivuje a zvyšuje vaši reaktivitu a pozornost.
  2. Zrychlení myšlení – když se snažíte rychle najít dvě stejné dlaždice, váš mozek zrychluje proces hledání a snaží se najít co nejrychlejší způsob, jak je identifikovat.
  3. Zvýšená účinnost pracovní paměti – pracovní paměť je schopnost ukládat a manipulovat s informacemi na krátkou dobu. Když se snažíte najít dvě stejné dlaždice, pracovní paměť je klíčová k tomu, abyste si zapamatovali, které dlaždice jste už viděli a které ne.

Za jak dlouho se vám podařilo dlaždice najít? Nezvládli jste do 30 sekund, nevadí. I do minuty je to skvělý výsledek. Správné řešení si můžete ověřit zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

JESTLI SE VÁM DO MINUTY DLAŽDICE NEPOVEDLO NALÉZT, MĚLI BYSTE ZAČÍT TRÉNOVAT VAŠE REAKCE POD STRESEM.

DALŠÍ VHODNÉ CVIČENÍ NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -