Úterý, 23 července, 2024

IQ kvíz: Najdeš co nejrychleji cestu pastelkovým labyrintem? Pozor! Hra není jen pro děti!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Jedná se o bludiště poskládané z pastelek. Nenechte se zmýlit tím, že je obrázek poskládaný z pastelek a působí dětsky. Do půl minuty to dá málokterý dospělý!

- Reklama -

Labyrinty jsou vynikajícím prostředkem k tréninku a zlepšování mentálních funkcí, prostorové orientace, koncentrace a máte-li po ruce papír a tužku i motorické dovednosti.

Při řešení labyrintů musíme využít logické myšlení a plánování. Labyrinty nám pomáhají rozvíjet prostorovou orientaci a posilují naše schopnosti vizualizace.

Hledání cesty bludištěm vyžaduje úzce propojenou spolupráci mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Pravá hemisféra se zaměřuje na zpracování vizuálních informací, jako jsou barvy a tvary, zatímco levá hemisféra řídí naše logické myšlení.

Jaké funkce zlepšujete luštěním labyrintů?

Koncentrace: Labyrinty vyžadují pozornost. Musíte se soustředit na řešení problému a eliminovat rušivé vlivy.

Prostorové vnímání: Labyrinty posilují schopnost vnímat a pochopit prostorové vztahy mezi objekty. Tento trénink napomáhá s řešením problémů v reálném světě, např. u parkování automobilu nebo hledání cesty v neznámém prostoru.

Plánování a rozhodování: Labyrinty vyžadují, aby jedinec plánoval cestu a uvažoval o následujícím kroku.

Kognitivní flexibilita: Hledání cesty vás nutí přizpůsobit se novým situacím a změnil svůj plán v závislosti na nových informacích. Tato schopnost se nazývá kognitivní flexibilita a je důležitá pro řešení problémů v reálném životě.

Proč začít s tréningem mentálních funkcí co nejdříve?

Vývoj mentálních funkcí začíná v raném dětství a trvá celý život. Nicméně, existují životní fáze, kdy je trénink mentálních funkcí zvláště důležitý.

Dětství a adolescence: Právě v tomto období se vytvářejí základní kognitivní schopnosti, jako je pozornost, paměť, logické myšlení. Pokud budete cvičit mozek, pokud ještě není „hotový“, odrazí se to pozitivně na kognitivní výkonnosti v dospělosti.

Střední a pozdní dospělost: V tomto období dochází k poklesu některých mentálních funkcí, jako je pozornost, rychlost zpracování informací a paměť. Proto je důležité trénovat, aby se snížil pokles a udržela kognitivní výkonnost v pozdějším věku.

Mentální funkce by měli systematicky procvičovat i mladší lidé. Přinese jim to řadu výhod, jako je zlepšení akademického výkonu, schopnosti řešit problémy a adaptovat se na nové situace. Trénování mentálních funkcí vede ke zlepšení sebevědomí a sebeúcty, což má rozhodně dopad na celkovou kvalitu života.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ POTRÉNOVAT SVÉ MENTÁLNÍ DOVEDNOSTI, PUSŤTE SE TŘEBA DO TOHOTO KVZU SE SKLÁDÁNÍM KOSTIČEK DO ŠACHOVNICOVÉHO POLE: NAJDETE HO ZDE

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -