Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ kvíz: Najdeš co nejrychleji cestu pastelkovým labyrintem? Pozor! Hra není jen pro děti!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Jedná se o bludiště poskládané z pastelek. Nenechte se zmýlit tím, že je obrázek poskládaný z pastelek a působí dětsky. Do půl minuty to dá málokterý dospělý!

- Reklama -

Labyrinty jsou vynikajícím prostředkem k tréninku a zlepšování mentálních funkcí, prostorové orientace, koncentrace a máte-li po ruce papír a tužku i motorické dovednosti.

Při řešení labyrintů musíme využít logické myšlení a plánování. Labyrinty nám pomáhají rozvíjet prostorovou orientaci a posilují naše schopnosti vizualizace.

Hledání cesty bludištěm vyžaduje úzce propojenou spolupráci mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Pravá hemisféra se zaměřuje na zpracování vizuálních informací, jako jsou barvy a tvary, zatímco levá hemisféra řídí naše logické myšlení.

Jaké funkce zlepšujete luštěním labyrintů?

Koncentrace: Labyrinty vyžadují pozornost. Musíte se soustředit na řešení problému a eliminovat rušivé vlivy.

Prostorové vnímání: Labyrinty posilují schopnost vnímat a pochopit prostorové vztahy mezi objekty. Tento trénink napomáhá s řešením problémů v reálném světě, např. u parkování automobilu nebo hledání cesty v neznámém prostoru.

Plánování a rozhodování: Labyrinty vyžadují, aby jedinec plánoval cestu a uvažoval o následujícím kroku.

Kognitivní flexibilita: Hledání cesty vás nutí přizpůsobit se novým situacím a změnil svůj plán v závislosti na nových informacích. Tato schopnost se nazývá kognitivní flexibilita a je důležitá pro řešení problémů v reálném životě.

Proč začít s tréningem mentálních funkcí co nejdříve?

Vývoj mentálních funkcí začíná v raném dětství a trvá celý život. Nicméně, existují životní fáze, kdy je trénink mentálních funkcí zvláště důležitý.

Dětství a adolescence: Právě v tomto období se vytvářejí základní kognitivní schopnosti, jako je pozornost, paměť, logické myšlení. Pokud budete cvičit mozek, pokud ještě není „hotový“, odrazí se to pozitivně na kognitivní výkonnosti v dospělosti.

Střední a pozdní dospělost: V tomto období dochází k poklesu některých mentálních funkcí, jako je pozornost, rychlost zpracování informací a paměť. Proto je důležité trénovat, aby se snížil pokles a udržela kognitivní výkonnost v pozdějším věku.

Mentální funkce by měli systematicky procvičovat i mladší lidé. Přinese jim to řadu výhod, jako je zlepšení akademického výkonu, schopnosti řešit problémy a adaptovat se na nové situace. Trénování mentálních funkcí vede ke zlepšení sebevědomí a sebeúcty, což má rozhodně dopad na celkovou kvalitu života.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ POTRÉNOVAT SVÉ MENTÁLNÍ DOVEDNOSTI, PUSŤTE SE TŘEBA DO TOHOTO KVZU SE SKLÁDÁNÍM KOSTIČEK DO ŠACHOVNICOVÉHO POLE: NAJDETE HO ZDE

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -