Čtvrtek, 16 ledna, 2025

IQ kvíz: Najdeš co nejrychleji cestu pastelkovým labyrintem? Pozor! Hra není jen pro děti!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Jedná se o bludiště poskládané z pastelek. Nenechte se zmýlit tím, že je obrázek poskládaný z pastelek a působí dětsky. Do půl minuty to dá málokterý dospělý!

- Reklama -

Labyrinty jsou vynikajícím prostředkem k tréninku a zlepšování mentálních funkcí, prostorové orientace, koncentrace a máte-li po ruce papír a tužku i motorické dovednosti.

Při řešení labyrintů musíme využít logické myšlení a plánování. Labyrinty nám pomáhají rozvíjet prostorovou orientaci a posilují naše schopnosti vizualizace.

Hledání cesty bludištěm vyžaduje úzce propojenou spolupráci mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Pravá hemisféra se zaměřuje na zpracování vizuálních informací, jako jsou barvy a tvary, zatímco levá hemisféra řídí naše logické myšlení.

Jaké funkce zlepšujete luštěním labyrintů?

Koncentrace: Labyrinty vyžadují pozornost. Musíte se soustředit na řešení problému a eliminovat rušivé vlivy.

Prostorové vnímání: Labyrinty posilují schopnost vnímat a pochopit prostorové vztahy mezi objekty. Tento trénink napomáhá s řešením problémů v reálném světě, např. u parkování automobilu nebo hledání cesty v neznámém prostoru.

Plánování a rozhodování: Labyrinty vyžadují, aby jedinec plánoval cestu a uvažoval o následujícím kroku.

Kognitivní flexibilita: Hledání cesty vás nutí přizpůsobit se novým situacím a změnil svůj plán v závislosti na nových informacích. Tato schopnost se nazývá kognitivní flexibilita a je důležitá pro řešení problémů v reálném životě.

Proč začít s tréningem mentálních funkcí co nejdříve?

Vývoj mentálních funkcí začíná v raném dětství a trvá celý život. Nicméně, existují životní fáze, kdy je trénink mentálních funkcí zvláště důležitý.

Dětství a adolescence: Právě v tomto období se vytvářejí základní kognitivní schopnosti, jako je pozornost, paměť, logické myšlení. Pokud budete cvičit mozek, pokud ještě není „hotový“, odrazí se to pozitivně na kognitivní výkonnosti v dospělosti.

Střední a pozdní dospělost: V tomto období dochází k poklesu některých mentálních funkcí, jako je pozornost, rychlost zpracování informací a paměť. Proto je důležité trénovat, aby se snížil pokles a udržela kognitivní výkonnost v pozdějším věku.

Mentální funkce by měli systematicky procvičovat i mladší lidé. Přinese jim to řadu výhod, jako je zlepšení akademického výkonu, schopnosti řešit problémy a adaptovat se na nové situace. Trénování mentálních funkcí vede ke zlepšení sebevědomí a sebeúcty, což má rozhodně dopad na celkovou kvalitu života.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ POTRÉNOVAT SVÉ MENTÁLNÍ DOVEDNOSTI, PUSŤTE SE TŘEBA DO TOHOTO KVZU SE SKLÁDÁNÍM KOSTIČEK DO ŠACHOVNICOVÉHO POLE: NAJDETE HO ZDE

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Robovan: Nový autonomní dopravní prostředek Tesly s kapacitou pro 20 cestujících

Představte si svět, kde lidé nastupují do aut a autobusů bez řidičů. Je už zatraceně blízko. Alespoň to naznačila velkolepá akce v Burbanku, kde společnost Tesla představila vedle očekávaného Robotaxi i něco, co by se dalo nazvat autobusem budoucnosti – Robovan.

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.
- Reklama -