Úterý, 23 července, 2024

Tato obtížná IQ výzva prověří vaši prostorovou inteligenci: Která konstrukce odpovídá nákresu?

Mohlo by vás zajímat

Tento úkol není jednoduchý. Prověří vaši schopnost vizualizace prostoru a celkové prostorové inteligence.

- Reklama -

Pozorně si prohlédněte seskupení trojrozměrných objektů na šesti obrázcích. Pouze jeden z nich odpovídá dvojrozměrnému nákresu. Vaším úkolem je určit, který to je. Když rébus vyřešíte do půl minuty, je vaše prostorová inteligence velmi vysoká a můžete si gratulovat.

Co je to prostorová inteligence?

Prostorová inteligence je schopnost vizualizovat si třírozměrné objekty a manipulovat s nimi v mysli. Tuto schopnost použijete v mnoha oblastech života. Umožnuje ji sféra, která se nazývá parietální lalok. Nachází v horní části mozku a je zodpovědná za zpracování senzorických informací souvisejících s prostorovou orientací a tělesným pohybem. Parietální lalok zpracovává informace ze smyslů, jako jsou zrak, sluch, hmat a rovnováha, aby vytvořily společný obraz o třírozměrném prostoru.

V parietálním laloku jsou také uloženy mentální mapy, vnitřní reprezentace prostředí, které nám umožňují vizualizovat si a manipulovat s předměty v mysli. Mapy jsou vytvořeny pomocí senzorických informací a paměťových procesů.

Když se člověk pohybuje v prostoru, parietální lalok zpracovává informace o jeho poloze a pohybu. Jeho pomocí udržujeme také rovnováhu a koordinujeme pohyby. Poškození vede k problémům s koordinací pohybů.

Jak lze zlepšovat prostorovou inteligenci?

Prostorovou inteligenci lze trénovat pomocí různých cvičení a aktivit založených na vizualizaci, kreslení, práci s mapami a konstrukčními hračkami. Zde je několik základních způsobů:

Vizualizace: Můžeme si představovat různé prostorové scény, třeba stavební plány, závody nebo mapy.

Práce s mapami: Můžete si vybrat libovolnou mapu a hledat různé body, trasy nebo cesty.

Konstrukční hračky: Stavebnice, Lego nebo 3D puzzle jsou dalším skvělým způsobem, jak trénovat. Drobné předměty vás nutí vizualizovat si a manipulovat s třírozměrnými objekty a vytvářet z nich struktury a vzory.

Virtuální realita: Umožní vám zažít třírozměrné prostředí a pohybovat se přímo v něm. Jedná se o jeden z nejlepších a velmi moderních způsobů tréninku.

Cvičení paměti: Zlepšuje vaše schopnosti pamatovat si a reprodukovat třírozměrné objekty různách tvarů. Můžete trénovat schopnost manipulovat s těmito objekty v mysli.

Kreslení: Pokud si budete pravidelně kreslit nebo malovat třírozměrné objekty v perspektivě, zátiší nebo krajinky se vzdálenějšími objekty, krom prostorové inteligence budete rozbíjet i estetické cítění a umělcké vlohy.

ZDE NAJETE DALŠÍ ZÁBAVNÝ KVÍZ, PŘI KTERÉM SI PROSOTOROVOU INTELIGENCI POCVIČÍTE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -