Čtvrtek, 13 června, 2024

Logický IQ kvíz pro nejchytřejší: Dosaď správná čísla. Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný úkol. Nenechte se zmýlit dětsky působícími ilustracemi. I většina dospělých bude mít s řešením velký problém. U takto těžkého zadání je minuta termín šibeniční a kvíz zvládnou jen lidé s mimořádně dobře vyvinutým logickým uvažováním.

- Reklama -

Zadání netřeba dlouze vysvětlovat. Máte před sebou čtyři rovnice se základními matematickými operacemi sčítání, odčítání a násobení. Jedná se vlastně klasické o rovnice o čtyřech neznámých a Vaším úkolem je za obrázky dosadit čísla.

Jaké číslo se skrývá pod konvicí a hrncem s dvěma uchy, berte to spíše jako kontrolní otázku. K tomu, abyste rovnice vyřešili, musíte dosadit čísla za všechny obrázky. Ještě pro vás máme drobnou nápovědu: Hledaná čísla jsou celá, kladná a žádné z nich nepřesahuje hodnotu 10. Pusťte se do luštění! Hodně zdaru!

Co se děje v hlavě, když počítáme rovnice?

Proces je velmi komplexní a zapojuje několik částí mozku.

Začneme tím, že se podíváme na to, jakým způsobem naše mysl zpracovává informace. Mozek je složen z několika částí, které se specializují na různé funkce. V případě matematických úloh jsou nejdůležitějšími oblastmi prefrontální kortex, parietální kortex a temporální kortex.

Prefrontální kortex se nachází v přední části mozku a je zodpovědný za rozhodování, plánování a kontrolu chování. Parietální kortex leží v zadní části horního mozku a zapojuje se do zpracování informací o prostoru a čase. Temporální kortex v podélné části mozku zpracovává sluchové a vizuální informace.

Naše myšlenky jsou spojeny s elektrickými signály v mozku, které se šíří z jedné části do druhé. Při řešení matematických problémů jsou elektrické signály generovány v prefrontálním kortexu a parietálním kortexu.

Schopnost kriticky a logicky myslet je spojena s prefrontálním kortexem, který nám umožňuje plánovat, rozhodovat se a řešit problémy. Parietální kortex nám umožňuje vizualizovat matematické koncepty a spojovat je s prostorovými vztahy. Když pracujeme s více proměnnými, musíme také pamatovat si různé hodnoty a operace. Tento proces je podporován temporálním kortexem.

K čemu je nám dobré luštění logických kvízů?

Řešení abstraktních matematických problémů nás nutí kriticky myslet a používat logiku, což jsou důležité schopnosti pro řešení situací v běžném životě. Studie ukazují, že pravidelné řešení matematických kvízů zlepšuje paměť a pozornost. Matematické problémy nás nutí pamatovat si více informací a současně udržovat pozornost při výpočtech. Navíc, když úspěšně vyřešíte obtížný úkol, přinese vám to pocit úspěchu a sebedůvěry.

POKUD SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO LOGICKÉHO ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TENTO S ČERVENOBÍLÝMI KOSTKAMI.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -