Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ kvíz pro nejchytřejší: Jakou hodnotu má pěšec. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás supertěžký hlavolam. Na obrázku vidíte různé šachové figurky, ze kterých je poskládaných pět rovnic. Každá figurka zastupuje jedno celé kladné číslo. Součet hodnot, které se skrývají pod pěšcem, králem a koněm činí celkem 40. To je jediné vodítko, které máte. Vaším úkolem je zjistit, jakou hodnotu nese figurka pěšáka. Berte to pouze jako kontrolní otázku. K tomu, abyste na číslo pěšce přišli, musíte spočítat hodnoty všech figurek.

- Reklama -

Jedná se o velmi náročné cvičení. Pokud se vám rovnice podaří spočítat do minuty, patříte mezi 2% lidí a právem se můžete považovat za geniální. Především vaše logické uvažování dosahuje vysoké úrovně. Pokud se nevejdete do 60 vteřin, nezoufejte. Klidně si vezměte k ruce tužku a papír. Při řešení takto složitého úkolu to rozhodně není žádná ostuda. Čas si protáhněte na libovolně dlouhou dobu. Úkol je skutečně těžký a účelem kvízu je především se pobavit a ne se stresovat neúspěchem. Když si dáte záležet, uvidíte, že hlavolam zvládnete! Hodně zdaru při luštění!

Co všechno se musí odehrát ve vašem mozku, abyste úkol vyřešili. Je toho více, než si myslíte…

Nejdůležitější centrum, které potřebujeme k logickému uvažování, je prefrontální kortex. Zodpovídá za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování, úsudek a řešení problémů. Nachází se v přední části mozku a aktivuje se při manipulaci s informacemi matematického charakteru.

Dalším důležitým centrem je parietální kortex na horní a zadní části mozku. Tato oblast je spojena s vnímáním prostoru, matematickými schopnostmi a manipulací s čísly. Parietální kortex hraje další klíčovou roli při vykonávání výpočtů a matematických operací.

Za aktivaci mozkových center při logickém uvažování je odpovědný také limbický systém zahrnující amygdalu a hipokampus. Tyto struktury jsou spojeny s emocemi, pamětí a motivací. Během řešení obtížných úkolů může být zapojený limbický systém ovlivňuje motivaci a soustředění.

Lidé, kteří excelují v řešení rovnic a matematických úloh, obvykle disponují vyšší mírou abstraktního myšlení, analytického uvažování a schopností identifikovat vzorce a souvislosti. Schopnost je většinou určena genetickými faktory a také ji může ovlivnit prostředí, zkušenost a trénink.

Vědecké studie jednoznačně říkají, ze trénink a praxe zlepšují logické myšlení a matematické schopnosti. Lidé, kteří se pravidelně věnují logickým úlohám a matematickým cvičením, vykazují větší flexibilitu myšlení a lepší schopnost vyřešit obtížné úkoly.

Tak co? Podařilo se vám zvládnout úkol? Zjistili jste, jaké číslo se ukývá pod figurkou pěšáka. Pokud jste došli k hodnotě 6, můžete si gratulovat, je to správně.

POKUD NEMÁTE DOST A CHCETE SE VRHNOUT NA ŘEŠENÍ DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME DALŠÍ ROVNICI. NEBUDETE V NÍ PRACOVAT TENTOKRÁT S ČÍSLY A PRINCIP MUSÍTE ODHALIT SAMI. TO JE PRVNÍ ČÁST ÚKOLU. NA TO PŘIJDETE, PUSŤTE SE DO ŘEŠENÍ. NAJDETE JI ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -