Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test vysoké obtížnosti: Posuň figurkami tak, abys vytvořil dvě řady stejných figurek. Většina lidí ho vzdá!

Mohlo by vás zajímat

Tento test je velmi obtížný. Prověří především vaše logické uvažování a kombinatorické schopnosti. Pokud hrajete šachy, jste ve velké výhodě. Ale ani tak to nebude hračka!

- Reklama -

Pozorně se zadívejte na šachovnici. Najdete na ní čtyři druhy figurek. Bílé věže, černé věže, bílé střelce a černé střelce. Vaším úkolem je vytvořit ze dvou druhů totožných figurek dvě stejné plné řady přes celé pole šachovnice. Jednu vertikální a druhou horizontální. 

Úkol vůbec není jednoduchý. Dejte si na něj dostatek času, žádný konkrétní limit si neurčujte, ať se nedostanete do časového stresu.

Historie šachu

Historie šachu sahá až do 6. století n. l., kdy se objevily první podobné hry. Tato hra se vyvíjela a rozšířila v různých částech světa, až se stala jednou z nejoblíbenějších deskových her na světě.

První verze šachů se objevila v Indii a nazývala se chaturanga, což znamená „armáda“. Hra se hrála na malém hracím plánu a byla zaměřena na bitvu mezi čtyřmi armádami: slonů, koní, vozů a pěšáků.

Časem se hra rozšířila do Persie a dalších částí Asie a Středního východu. Původně byla hrou králů a aristokracie. V Persii byla hra upravena a rozšířena o nové figurky a pravidla.

V 9. a 10. století se šachy dostaly do arabského světa. Už v té době byly považovány za významný prostředek pro rozvoj matematických a strategických schopností.

V 11. století se šachy dostaly do Evropy. Přinesly je Arabové a staly se oblíbenou hrou v královských dvorech. V této době se postupně ustálila pravidla a hra se vyvinula se do podoby, kterou známe dnes.

V průběhu dalších staletí se šachy staly nejen oblíbenou deskovou hrou, ale také sportem a zábavou pro širokou veřejnost.

Řešení najde zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -