Sobota, 25 května, 2024

IQ hra pro chytré: Pomoz kočce najít salám! Myslíš, že je to pro děti? Do půl minuty to nedáš!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro Vás IQ test střední obtížnosti. Na obrázku vidíte rozpůlený salám a máte určit, která z dvanácti možností odpovídá řezu na předloze. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou. Pro váš mozek řešení tohoto kvízu těžký oříšek. Navíc vás tlačí čas.

- Reklama -

Procesy, které se odehrávají v mozku při řešení tohoto úkolu jsou komplexní a vyžadují kooperaci mnoha důležitých center. Prvním krokem je vizuální analýza. Mozek přijímá vstup z očí a rozkládá ho na základní prvky, jako jsou barva, tvar a velikost. Aktivují se primární oblasti mozku, jako jsou zraková kůra a vizuální asociativní oblasti.

Následně se mozek snaží porovnat tyto základní prvky s předchozími zkušenostmi a vzpomínkami. Mozek potřebuje vyhledat a zpracovat informace z paměti, které by mu mohly při řešení nového úkolu pomoci. Proces se odehrává v limbickém systému, hippocampu a prefrontálním kortexu.

V této fázi zapojuje frontální kortex, zodpovědný za plánování a rozhodování. Pomocí této oblasti mozku se jedinec snaží vybrat nejlepší řešení ze všech možností.

V neposlední řadě je důležitý i emocionální kontext, který může ovlivnit rozhodnutí. Centrum emocí je v limbickém systému a amygdale.

V případě, že máte problémy s některou z funkčních oblastí mozku, můžete mít s kvízem problém. Například lidé trpící Alzheimerovou chorobou mají problémy s pamětí a vzpomínáním na předchozí zkušenosti. Osoby s dyslexií mohou obtížně rozpoznávají znaky, písmena a slova. Lidé s poruchou pozornosti a hyperaktivní poruchou (ADHD) mohou mít problémy s koncentrací a pozorností, což může vést k chybám při řešení úkolu.

Celkově lze tedy říci, že procesy, které se odehrávají v mozku při řešení úkolu, jsou velmi komplexní a zapínají různé oblasti mozku. Primární vizuální oblasti a asociativní oblasti se specializují na rozpoznávání a identifikaci objektů, limbický systém a amygdale jsou zodpovědné za emoční kontext a frontální kortex plánuje a rozhoduje. Pokud se vám zdál tedy úkol jednoduchý, věřte, ze vašemu mozku dal pořádně zabrat a provětral jeho mozkové závity.

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE DOST, ZKUSTE ZAMĚSTNAT MOZEK DALŠÍM KVÍZEM. TENTO JE O NĚCO TĚŽŠÍ, ALE JISTĚ HO ZVLÁDNETE TAKÉ. PUSŤTE SE DO HLEDÁNÍ ČERVENOBÍLÝCH ŠABLON.

Správné řešení dnešního kvízu je kolečko salámu číslo 5.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -