Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ kvíz pro chytré hlavy: Pospojuj čtverce, abys v nich měl různé šipky. Do minuty to nedá nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Tato hra je známá jako „Four Arrow Puzzle“. Jedná se o logickou hru, ve které hráči musí spojit čtyři sousedící čtverce tak, aby v každém ohraničeném poli byly všechny čtyři druhy šipek, tzn. každá vedla jiným směrem.

- Reklama -

Tento úkol není vůbec jednoduchý. Vyžaduje logickou inteligenci, koncentraci a dobré prostorové vnímání. Za jak dlouho ho zvládnete?

Proč Four Arrow Puzzle hrát?

Cílem Four Arrow Puzzle je rozvíjet logické myšlení a schopnost řešit problémy. Hráči musí využít prostorovou orientaci k identifikaci podobných prvků (v našem případě šipek). Musí také vizualizovat vztahy mezi jednotlivými čtverci a soustředit se na řešení problému.

Hraní Four Arrow Puzzle má řadu benefitů pro lidský mozek. Kromě rozvoje logického myšlení, tato hra podporuje schopnost řešit problémy a udržovat pozornost na delší dobu. Pomáhá zlepšovat vizuální a prostorové funkce mozku, což umožňuje hráči lépe usouvztažňovat konkrétní prvky a plánovat strategii.

Jaké všechny mentální funkce Four Arrow Puzzle zlepšují:

  1. Prostorové vnímání: Hráči musí  vizualizovat mřížku a pochopit, jaké čtverce jsou již uzavřeny a které lze ještě uzavřít. To zahrnuje schopnost orientovat se v prostoru a představit si objekty v různých polohách a úhlech.
  2. Vizuální paměť: Hráči musí si zapamatovat, která pole již spojil a která ne. To trénuje schopnost zapamatovat si vizuální informace a rychle je používat k rozhodování.
  3. Trpělivost: Hráči musí být trpěliví a systematicky plánovat své tahy. Musí kontrolovat emoce a sebeovládání, když věci nejdou podle plánu.
  4. Koncentrace: Hráči musí se soustředit na herní plán a nerozptylovat pozornost, aby nedělali chyby. Trénujete schopnost soustředit se na jednu věc a ignorovat rušivé vlivy v okolí.

Celkově lze tedy říci, že hraní této hry má prospěšný vliv na rozvoj různých oblastí mozku, zejména na rozvoj kognitivních schopností jako logické myšlení, prostorové vnímání, vizuální paměť, trpělivost a koncentrace.

CHCETE-LI SE PUSTIT DO DALŠÍHO ZÁBAVNÉHO IQ KVÍZU, MŮŽETE VYZKOUŠET TŘEBA TENTO SE ZAVÍRÁNÍM KRABIČEK.

Správné řešení úlohy najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -