Sobota, 20 dubna, 2024

Sex ve vesmíru: Podle francouzského astronauta k němu už došlo

Mohlo by vás zajímat

Pokud i vás zajímá, jak je to se sexem ve vesmíru, jste na správném místě.

- Reklama -

Sex ve vesmíru je otázkou od první úspěšné cesty mimo atmosféru. Jak to s ním ve skutečnosti je?

Vesmírné experimenty jsou často takové, že by klidně mohly vyhrávat ceny za podivnost. Počínaje vystřelováním šimpanzů odsouzených k smrti na oběžnou dráhu až po odměňování pavouků ve stavu beztíže. Na opačném konci spektra možných vědeckých pokusí se nachází „crème de la crème“ vědeckofantastických fantazií: sex ve vesmíru. Došlo už k němu vůbec?

NASA prý zkoumala ve vesmíru 10 poloh

V roce 2000 se francouzský astronom Pierre Kohler dostal na titulní stránky novin, když ve své knize „Poslední mise“ tvrdil, že NASA během mise raketoplánu v roce 1996 zkoumala možnost deseti sexuálních poloh při nízké gravitaci.

NASA to dodnes důrazně popírá a tvrdí, že zatím žádná lidská bytost ve vesmíru nepodstoupila sexuální styk. Jenže vážně to tak je? Mluví se totiž i o tom, že možnosti milostného spojení ve vesmíru zkoumali i Rusové. Ti údajně také prováděli experimenty týkající se možností sexu ve vesmíru.

Experimenty týkající se vlivu vesmíru na lidský reprodukční systém tudíž nejspíš nejsou ničím novým. Koneckonců, pokud odhlédneme od veškerého kulturního balastu, sexuální reprodukce je ústředním procesem veškerého bytí. V počátcích výzkumu vesmíru dokonce panovala nejistota, jak může cesta na oběžnou dráhu ovlivnit schopnost člověka rozmnožovat se.

Případ těhotné kosmonautky

Sovětští vědci věnovali zvláštní pozornost těhotenství kosmonautky Valentiny Těreškovové v roce 1964. Po návratu z oběžné dráhy se Těreškovová provdala za kolegu kosmonauta Andreje Nikolajeva a jak píše newscientist.com, brzy otěhotněla s prvním dítětem na světě, které se narodilo dvěma veteránům kosmických letů.

Dcera manželů se ukázala být naprosto zdravá, ale tento případ byl v rozvíjejícím se oboru kosmické medicíny do značné míry neprobádaným územím. Načasování rodičovství dokonce vedlo některé k otázce, zda svazek nemohl být domluvený – vědecký experiment sám o sobě.

Pokud jde o budoucnost sexu ve vesmíru, zastánci tvrdí, že je to jen otázka času. Podle většiny je vcelku nereálné (a možná i nezdravé) zakázat sexuální aktivity na palubách mnohaletých pilotovaných misí.

Zdroj:

https://www.newscientist.com/article/mg13918864-300-whatever-became-of-valentina-tereshkova-the-first-woman-in-space/

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/2391514/Lust-in-space-Nasa-must-iron-out-the-kinks-in-space-sex-if-man-is-to-settle-on-Mars.html

https://www.theguardian.com/science/2000/feb/24/spaceexploration.internationalnews1

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -