Úterý, 23 července, 2024

Sex ve vesmíru: Podle francouzského astronauta k němu už došlo

Mohlo by vás zajímat

Pokud i vás zajímá, jak je to se sexem ve vesmíru, jste na správném místě.

- Reklama -

Sex ve vesmíru je otázkou od první úspěšné cesty mimo atmosféru. Jak to s ním ve skutečnosti je?

Vesmírné experimenty jsou často takové, že by klidně mohly vyhrávat ceny za podivnost. Počínaje vystřelováním šimpanzů odsouzených k smrti na oběžnou dráhu až po odměňování pavouků ve stavu beztíže. Na opačném konci spektra možných vědeckých pokusí se nachází „crème de la crème“ vědeckofantastických fantazií: sex ve vesmíru. Došlo už k němu vůbec?

NASA prý zkoumala ve vesmíru 10 poloh

V roce 2000 se francouzský astronom Pierre Kohler dostal na titulní stránky novin, když ve své knize „Poslední mise“ tvrdil, že NASA během mise raketoplánu v roce 1996 zkoumala možnost deseti sexuálních poloh při nízké gravitaci.

NASA to dodnes důrazně popírá a tvrdí, že zatím žádná lidská bytost ve vesmíru nepodstoupila sexuální styk. Jenže vážně to tak je? Mluví se totiž i o tom, že možnosti milostného spojení ve vesmíru zkoumali i Rusové. Ti údajně také prováděli experimenty týkající se možností sexu ve vesmíru.

Experimenty týkající se vlivu vesmíru na lidský reprodukční systém tudíž nejspíš nejsou ničím novým. Koneckonců, pokud odhlédneme od veškerého kulturního balastu, sexuální reprodukce je ústředním procesem veškerého bytí. V počátcích výzkumu vesmíru dokonce panovala nejistota, jak může cesta na oběžnou dráhu ovlivnit schopnost člověka rozmnožovat se.

Případ těhotné kosmonautky

Sovětští vědci věnovali zvláštní pozornost těhotenství kosmonautky Valentiny Těreškovové v roce 1964. Po návratu z oběžné dráhy se Těreškovová provdala za kolegu kosmonauta Andreje Nikolajeva a jak píše newscientist.com, brzy otěhotněla s prvním dítětem na světě, které se narodilo dvěma veteránům kosmických letů.

Dcera manželů se ukázala být naprosto zdravá, ale tento případ byl v rozvíjejícím se oboru kosmické medicíny do značné míry neprobádaným územím. Načasování rodičovství dokonce vedlo některé k otázce, zda svazek nemohl být domluvený – vědecký experiment sám o sobě.

Pokud jde o budoucnost sexu ve vesmíru, zastánci tvrdí, že je to jen otázka času. Podle většiny je vcelku nereálné (a možná i nezdravé) zakázat sexuální aktivity na palubách mnohaletých pilotovaných misí.

Zdroj:

https://www.newscientist.com/article/mg13918864-300-whatever-became-of-valentina-tereshkova-the-first-woman-in-space/

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/2391514/Lust-in-space-Nasa-must-iron-out-the-kinks-in-space-sex-if-man-is-to-settle-on-Mars.html

https://www.theguardian.com/science/2000/feb/24/spaceexploration.internationalnews1

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -