Sobota, 25 května, 2024

Poradíš si s dětskou hrou? Pokud najdeš 10 rozdílů do půl minuty, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Jistě si všichni pamatujete z dětství tento oblíbený kvíz. Co nejrychleji máte najít drobné rozdíly mezi dvěma velmi podobnými obrázky. Jde o čas. Berte to jako test postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů.

- Reklama -

Když se vám nepovede všech 10 věcí dohledat do půl minuty, nezoufejte. Jde přeci jen o hru a hlavním cílem je pobavit se a příjemně strávit čas. Pokud se vám to ale povede, buďte na sebe právem hrdí. Vaše kognitivní funkce jsou na mimořádně nadprůměrné úrovni. Správné řešení najdete na konci článku.

Co potřebujeme, aby se nám podařilo rychle najít rozdíly?

Naše kognitivní funkce, konkrétně postřeh a rychlost reakce, jsou pro řešení našeho kvízu klíčové. Mozek je úžasný orgán, který je schopný úžasně propojit různé části, aby mohl zpracovat informace. Když se díváme na obrázky, naše oči zachycují vizuální podněty a předávají je do zrakové kůry. Zde mozek analyzuje a porovnává vizuální podněty a hledá mezi nimi rozdíly. Kognitivní funkce, jako je paměť a rozpoznávání obrazů, jsou také úzce zapojeny do tohoto procesu. Mozkové spoje pracují jako sítě, které se navzájem propojují a komunikují. Čím rychleji a efektivněji tyto spoje pracují, tím lépe jsme schopni rozlišovat a identifikovat rozdíly.

Mozek je složen z miliard buněk nazývaných neurony, které komunikují mezi sebou pomocí elektrických a chemických signálů. Tento přenos se odehrává skrze struktury zvané synapse, které slouží jako spojovací body mezi neurony. Když se elektrický signál dostane na konec jednoho neuronu, uvolňují se neurotransmitery, chemické látky, které přecházejí na druhý neuron a přenášejí informaci.

Rychlost přenosu informací v mozku může být ovlivněna několika faktory. Jedním z nich je myelinová pochva, která obklopuje některé neurony a zvyšuje rychlost přenosu signálů. Dalším faktorem je délka nervových vláken, která může ovlivnit dobu přenosu informace. Efektivita synaptické komunikace, tedy schopnost neurotransmiterů navázat na receptory rychle a přesně, také hraje roli v rychlosti přenosu.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S KRABIČKOU ČOKOLÁDY, JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -