Pátek, 6 září, 2024

Poradíš si s dětskou hrou? Pokud najdeš 10 rozdílů do půl minuty, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Jistě si všichni pamatujete z dětství tento oblíbený kvíz. Co nejrychleji máte najít drobné rozdíly mezi dvěma velmi podobnými obrázky. Jde o čas. Berte to jako test postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů.

- Reklama -
- Reklama - Google

Když se vám nepovede všech 10 věcí dohledat do půl minuty, nezoufejte. Jde přeci jen o hru a hlavním cílem je pobavit se a příjemně strávit čas. Pokud se vám to ale povede, buďte na sebe právem hrdí. Vaše kognitivní funkce jsou na mimořádně nadprůměrné úrovni. Správné řešení najdete na konci článku.

Co potřebujeme, aby se nám podařilo rychle najít rozdíly?

Naše kognitivní funkce, konkrétně postřeh a rychlost reakce, jsou pro řešení našeho kvízu klíčové. Mozek je úžasný orgán, který je schopný úžasně propojit různé části, aby mohl zpracovat informace. Když se díváme na obrázky, naše oči zachycují vizuální podněty a předávají je do zrakové kůry. Zde mozek analyzuje a porovnává vizuální podněty a hledá mezi nimi rozdíly. Kognitivní funkce, jako je paměť a rozpoznávání obrazů, jsou také úzce zapojeny do tohoto procesu. Mozkové spoje pracují jako sítě, které se navzájem propojují a komunikují. Čím rychleji a efektivněji tyto spoje pracují, tím lépe jsme schopni rozlišovat a identifikovat rozdíly.

Mozek je složen z miliard buněk nazývaných neurony, které komunikují mezi sebou pomocí elektrických a chemických signálů. Tento přenos se odehrává skrze struktury zvané synapse, které slouží jako spojovací body mezi neurony. Když se elektrický signál dostane na konec jednoho neuronu, uvolňují se neurotransmitery, chemické látky, které přecházejí na druhý neuron a přenášejí informaci.

Rychlost přenosu informací v mozku může být ovlivněna několika faktory. Jedním z nich je myelinová pochva, která obklopuje některé neurony a zvyšuje rychlost přenosu signálů. Dalším faktorem je délka nervových vláken, která může ovlivnit dobu přenosu informace. Efektivita synaptické komunikace, tedy schopnost neurotransmiterů navázat na receptory rychle a přesně, také hraje roli v rychlosti přenosu.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S KRABIČKOU ČOKOLÁDY, JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

- Reklama - Google
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Jeremy Clarkson: Vyloučili ho před maturitou, ke slávě mu pomohla neuctivost

Jeremy Charles Robert Clarkson se narodil 11. dubna 1960 v Doncasteru v Jižním Yorkshiru Shirley a Eddiemu Clarksonovým. Shirley byla učitelkou na základní škole...

Válka dronů už není sci-fi: V Severní Dakotě poslali bojovat s kriminalitou do ulic ozbrojené stroje

Dle ministerstva obrany je nesmrtící, neboli neletální zbraň je definovaná jako:„Neletální zbraně (Non-Lethal Weapons) jsou takové zbraně, které mají na určitou dobu vyřadit z...

Dopisy starořímského vojáka matce ukázaly armádní zvyklosti ve zcela novém světle

Dopis nese datum února roku 108 n. l. a Apollinarius ho odeslal matce Tasoucharion do egyptské Alexandrie z Bostry v Arábii, kde působil...

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.
- Reklama -