Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro bystré mozky: Najdi cestu labyrintem! Do 30 vteřin to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Dětskou hru s labyrintem známe všichni. Princip netřeba dlouze vysvětlovat. Na jedné straně bludiště je vchod, na druhé východ. Vaším úkolem je provést alchymistu hradem k elixíru života. Při troše trpělivosti to zvládne každý. Váš problém je ale čas. Máte na to 30 vteřin. Pokud se vám to povede, můžete si gratulovat. Vaše mozkové synapse fungují skvělým způsobem!

- Reklama -

Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, a klidně si čas protáhněte. Vše se dá trénovat. Budete-li podobné kvízy luštit pravidelně, uvidíte, že budete čím dál rychlejší, a i v běžném živote pocítíte pozitivní dopad a vaše kognitivní funkce se začnou postupně zlepšovat na mnoha úrovních.

Lidský mozek funguje jako špičkový počítač. Při hledání cesty labyrintem dochází k aktivaci několika mozkových procesů. Tento úkol vyžaduje rychlou a efektivní komunikaci mezi mozkovými buňkami. Zajišťují ji tzv. synapse – spojnice, které vzájemně propojují mozkové buňky, neboli neurony. Informace mezi neurony putuje pomocí elektrických impulsů a chemických přenašečů. Rychlost synapsí ovlivňuje mnoho faktorů, jako je například hydratace, strava, fyzická aktivita, stres, kvalita spánku a také genetické faktory.

Pokud máte dobrý trénink, můžete tyto synapse posílit a zrychlit. Rychlý mozek je důležitý pro lidi, kteří potřebují rychle zpracovávat informace, např. sportovci, muzikanti, lékaři, vojáci, ale také hráči počítačových her.

K řešení našeho úkolu budete potřebovat především prostorovou inteligenci – schopnost vizualizovat a manipulovat s objekty v prostoru. Jedná se o schopnost převést 2D obraz labyrintu do 3D podoby v naší mysli. Toto se děje v části mozku zvané parietální lalok. Lidé s dobrou prostorovou inteligencí jsou například architekti, piloti, chirurgové, umělci nebo šachisté.

Prostorová inteligence má souvislost s dalšími druhy inteligence. Může napomoci k lepšímu výkonu v matematice nebo kreativních činnostech a samozřejmě i při orientaci v terénu.

Prostorová orientace se dá trénovat různými způsoby – skládáním stavebnic, luštěním hlavolamů, hraním šachů nebo 3D her, čtením map nebo 2D plánků. Třeba i při sportech, jako lezení nebo hraní míčových her, se hodně pracuje s prostorovou orientací. Takže pokud chcete svou prostorovou inteligenci vylepšit, věnujte se těmto aktivitám.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A CHCETE ZKUSIT DALŠÍ, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TENTO S HLENÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE PROSOTOROVOU INTELIGNECI NA NĚM TAKÉ PROCVIČÍTE VELMI DOBŘE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -