Sobota, 25 května, 2024

Bleskový IQ test pro bystré mozky: Najdi cestu labyrintem! Do 30 vteřin to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Dětskou hru s labyrintem známe všichni. Princip netřeba dlouze vysvětlovat. Na jedné straně bludiště je vchod, na druhé východ. Vaším úkolem je provést alchymistu hradem k elixíru života. Při troše trpělivosti to zvládne každý. Váš problém je ale čas. Máte na to 30 vteřin. Pokud se vám to povede, můžete si gratulovat. Vaše mozkové synapse fungují skvělým způsobem!

- Reklama -

Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, a klidně si čas protáhněte. Vše se dá trénovat. Budete-li podobné kvízy luštit pravidelně, uvidíte, že budete čím dál rychlejší, a i v běžném živote pocítíte pozitivní dopad a vaše kognitivní funkce se začnou postupně zlepšovat na mnoha úrovních.

Lidský mozek funguje jako špičkový počítač. Při hledání cesty labyrintem dochází k aktivaci několika mozkových procesů. Tento úkol vyžaduje rychlou a efektivní komunikaci mezi mozkovými buňkami. Zajišťují ji tzv. synapse – spojnice, které vzájemně propojují mozkové buňky, neboli neurony. Informace mezi neurony putuje pomocí elektrických impulsů a chemických přenašečů. Rychlost synapsí ovlivňuje mnoho faktorů, jako je například hydratace, strava, fyzická aktivita, stres, kvalita spánku a také genetické faktory.

Pokud máte dobrý trénink, můžete tyto synapse posílit a zrychlit. Rychlý mozek je důležitý pro lidi, kteří potřebují rychle zpracovávat informace, např. sportovci, muzikanti, lékaři, vojáci, ale také hráči počítačových her.

K řešení našeho úkolu budete potřebovat především prostorovou inteligenci – schopnost vizualizovat a manipulovat s objekty v prostoru. Jedná se o schopnost převést 2D obraz labyrintu do 3D podoby v naší mysli. Toto se děje v části mozku zvané parietální lalok. Lidé s dobrou prostorovou inteligencí jsou například architekti, piloti, chirurgové, umělci nebo šachisté.

Prostorová inteligence má souvislost s dalšími druhy inteligence. Může napomoci k lepšímu výkonu v matematice nebo kreativních činnostech a samozřejmě i při orientaci v terénu.

Prostorová orientace se dá trénovat různými způsoby – skládáním stavebnic, luštěním hlavolamů, hraním šachů nebo 3D her, čtením map nebo 2D plánků. Třeba i při sportech, jako lezení nebo hraní míčových her, se hodně pracuje s prostorovou orientací. Takže pokud chcete svou prostorovou inteligenci vylepšit, věnujte se těmto aktivitám.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A CHCETE ZKUSIT DALŠÍ, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TENTO S HLENÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE PROSOTOROVOU INTELIGNECI NA NĚM TAKÉ PROCVIČÍTE VELMI DOBŘE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -